Volkswagen Taigun Özellikleri Tıpkı Özel T-Cross Gibi

Volkswagen Taigun 2012 yılında konsept olarak gösterilmiş küçük mü küçük bir arabaydı. Volkswagen tarafından resmi tanıtımı yapılan crossover modeli yaklaşık 4.2 metre uzunluğa erişmiş ve 2.65 metrelik aks aralığına kavuşmuş. Volkswagen Taigun özellikleri ile Auto Expo 2020 etkinliğinde lanse edilecek bu model MQB A0 platformunun Hindistan’a özel bir versiyonunu kullanıyor.

Volkswagen Taigun Özellikleri

Volkswagen Taigun yerden 205 milimetre yüksekliktedir. Hindistan’ın yol koşullarında kullanıcıları üzmemesi adına Alman mühendisler bu arabada özel bir süspansiyon sistemi kullanmışlar.

volkswagen taigun özellikleri

Crossover gücünü 1.5 litrelik 130 beygir üreten TSi motordan alacaktır. Taigun 0’dan 100 kilometreye hızlanmasını 9.9 saniyede tamamlıyor ve 183 km/h azami hıza ulaşabilmektedir. Araba daha güçsüz motor seçenekleriyle de piyasaya çıkacak olsa da dizel motor seçeneği ile piyasaya çıkmayacak. Bu arabanın doğal gaz ile çalışan bir versiyonu da piyasaya çıkabilir.

İşin aslında yerli bir hamle olmuş. Bölgesel bir arabadan fazlası olmayan bir araba için dizel emisyon muhabbetlerine girmeye gerek yok diye düşünüyorum. Bu araba manuel ve otomatik olarak satın alınabilecektir.

volkswagen taigun suv

T-Cross’un uzatılmış versiyonu olarak görülen bu crossover modeli dünyanın bazı bölgelerinde satılacak. 2021’in ilk günlerinde satışına başlanacak model maalesef ülkemize gelmeyecek gibi duruyor.

SUV gibi gösterilen bu araba aslında bir crossover modelidir. Crossover ve SUV arasındaki farklar nedir diye soracak olursanız SUV ve Crossover Farkları Nedir ? başlıklı yazımı okumanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir