Volkswagen Nivus Crossover Modeli Geliyor

Otomobil pazarının Alman cephesinden güçlü bir temsilci olan Volkswagen karşımıza yeni bir crossover modeli ile geliyor. SUV demek istemiyorum çünkü bu araç bir SUV değil bir crossover modeli olacaktır. Crossover ve SUV arasındaki farkları hatırlayamadıysanız bu farkları ele aldığım yazıyı okuyabilirsiniz. T-Sport kod adı ile söylentilerin döndüğü bu aracın adı Volkswagen Nivus olarak açıklandı.

Volkswagen Nivus Crossover Özellikleri

Marka bu segmentte uzun bir süre 2 tabanca olarak savaştı. Touareg ve Tiguan SUV pazarındaki temsilcileri oldu. Sonrasında ise T-Roc ve T-Cross adında 2 crossover modeli firmanın diğer silahları oldu. Şimdi ise Polo boyutlarında ve coupe esintileri taşıyan Seat Arteon kıvamının biraz büyüğü gibi gözüken kompakt bir crossover ile karşımıza çıkıyor.

Volkswagen Nivus henüz resmi olarak tanıtılmadı. Ancak merak uyandırması amacı ile bir ipucu videosu yayınlandı. Yayınlanan bu resimleri ve yayınlanan bazı bilgileri baz alarak konuşmak gerekirse:

Araç boyutu gereği karşımıza 1.0 TSI motorlar ile gelecektir diye düşünüyorum. Belki bu motorun güç verileri değişebilir ancak ekonomik olması hedeflenerek ve aracın da boyut olarak küçük olacağından dolayı 1.0 TSI motor bu araç için ideal diye düşünüyorum.

Bu arabanın 4×4 olarak piyasada olacağını hiç sanmıyorum. Manuel de olsa DSG de olsa 4×2 ve önden çekişli olarak araba piyasada olacaktır.

Bu arabanın ilk hedefi Brezilya pazarıdır. Brezilya pazarından sonra Avrupa pazarına araba açılacaktır. Resmi tanıtım 2020 baharında gerçekleşiecek olup 2020 sonlarına doğru seri üretimine Brezilya’da başlanılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir