Volkswagen Golf GTI W12 650 – Özel Arabalar 22

Volkswagen markasının tarihi için en önemli arabalardan birisi de şüphesiz Volkswagen Golf olmuştur. Golf, yeri geldi markanın satış rekorları kıran arabası yeri geldi en güvenlikli arabası oldu. Volkswagen Golf GTI serisi altında modelle aynı şaseyi paylaşan güçlü modelleri gördük. Model tarihinin fabrika çıkışlı en güçlüsü ile tanışın Volkswagen Golf GTI W12 650 !

Volkswagen Golf GTI W12 650

Volkswagen Golf MK5 üzerine temellendirilen bu model karbon fiber yapı ile desteklenmiştir. Bu canavar 6.0 litrelik turbo beslemeli bir motora sahiptir. 650 beygir güç üretebilen bu motor aynı zamanda 750 nm tork üretiyor. Bu değerler ile 1.500 kilogram ağırlığındaki Golf’ü 0’dan 100 kilometre hıza 3.7 saniyede ulaştırabiliyor.

en güçlü golf
Aracın body kiti sayesinde standart bir Golf’e göre çok daha büyümüş durumda

Klasik Golfler gibi bu motor arabanın ön tarafında bulunmuyor. Bu motor arabanın arka koltuklarının olduğu yerde bulunuyor. Bu motorun hava alabilmesi için arabanın arka kelebek camlarından içeri hava girişi için alanlar bulunmaktadır. Arabada bulunan bu motor Bentley Continental’den size tanıdık geliyor olabilir.

Araba hangi hızda olursa olsun patinaj çektiği ve gücünü yola aktaramadığı için ilk viteste motorun torku %50, ikinci viteste %60 ile sınırlandırılmıştır. Marka tarafından bir Volkswagen Golf GTI kutlaması için özel olarak oluşturulmuş bir arabadır. Araba içerisinde Lamborghini, Audi ve Bentley’den alınmış bir çok parça bulunmaktadır.

en hızlı golf
Araç konsept bir araç olduğu için içinde bazı tasarımsal eksiklikler bulunmaktadır

8 haftada normal bir Golf’ten inşaa edilen bu arabanın en büyük problemi virajları iyi alamamasıdır. Bunun en büyük sebebinin de arabanın arkadan itişli olmasıdır. Bildiğiniz üzere günümüz güçlü Golf modelleri 4 Motion teknolojisini kullanıyor.

Üretilen bu özel Golf modeli etkinlikteki herkesi heyecanlandırmayı başardı. Aynı zamanda rakiplerine biz istersek Golf’e çok büyük motorlar koyabiliriz çünkü imkanımız var imajı da verdi. Ancak daha büyük bir şeyi başardı bu araba, belli bir büyüklükteki araçların çok yüksek güçlerle yol tutabilmesi için 4 çeker sisteminin gerekiyor olmasıydı.

Bu güne kadar fabrikada üretilmiş en güçlü Golf olduğu için ve bizlere 4 çekerin önemini hatırlattığı için bu araba özel bir arabadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir