Valentino Rossi Emeklilik Tarihi Açıklandı

MotoGP tarihinin efsanelerinden şüphesiz birisi Valentine Rossi olmuştur. MotoGP’de 7 kez dünya şampiyonluğuna ulaşan efsane The Doctor lakabını kazanmıştır. 1996 yılında yani benim doğduğum yıl 125 cclik motorlarla yarış hayatına başlayan Valentino Rossi emeklilik tarihini açıkladı.

Valentino Rossi Emeklilik Tarihi Ne Zaman Emekli Olacak ?

Efsane isim sezon sonunda emekli oluyor. Emeklilik ile birlikte biraz kendine vakit ayırmak istediğini ve bu sebeple kariyerini noktaladığını belirtti.

MotoGP’de toplam 366 yarışa çıkan 42 yaşındaki İtalyan sürücünün eminim ki refleksleri hala ilk günkü gibidir ancak gençlere yol açmak ve artık hayatın geri kalanını kendisi için yaşama vakti kesinlikle gelmiş.

En çok yarış kazanan sürücü lakabını elinde tutan sürücünün kız arkadaşının hamile olduğunu da biliyoruz. Emekli olup ailesine çok daha fazla vakit ayırabileceği için efsane ve efsanenin adına çok mutluyum. Muhtemelen bu emeklilik açıklamasında gelecek olan Junior Rossi’nin de parmağı çok büyüktür.

Başarıları ve kişiliği sayesinde insanların saygısını kazandığı için doktor lakabını kazanan efsanenin motorsporlarındaki başarıları şu şekilde:

  • 115 Grand Prix Zaferi,
  • 234 kez podyuma çıkmak,
  • 65 kez pol pozisyonu,
  • 96 kez en hızlı tur,
  • 9 şampiyonluk.

Bakarsınız belki son sezonunda da şampiyon olur ve 10 şampiyonluk ile çocuğunu kucağına alıp emekli olmuş olur. Hiç belli olmaz efsaneden her türlü başarıyı beklerim. Bu başarı da efsaneye yakışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir