Udemy Türk Girişim Olduğunu Biliyor Muydunuz ?

Bir çoğumuzun kendimizi geliştirmek için kullandığı ünlü platform Udemy Türk girişim örneklerinden başarılı bir tanesi olduğunu biliyor muydunuz ? Büyük hiç bir proje neden Türk girişimcilerine ait değil diyenler için Udemy çok güzel bir örnek. Türkler de çok güzel girişim fikirlerine sahip olabiliyor.

Bilmeyenler için kısaca şu şekilde açıklayayım: Udemy başta yazılım olmak üzere psikoloji ve felsefe gibi bir çok alan kendini geliştirmek isteyenler için online içeriklerin bulunduğu bir platformdur. Eğitici içerikler videolu ve yazılı olabilmektedir. Bu içerikler Udemy’de öğretmen olarak nitelendirilen kişiler tarafından oluşturulmaktadır. Siz de ders hakkında öğretmenlere sorular sorabiliyorsunuz. Bu dersler ücretli veya ücretsiz olabiliyor. Bunu dersin öğretmeni belirlemektedir.

Güncel durumda Udemy’de 3 milyondan fazla öğrenciye, 60’ın üzerinde dilde 50.000 öğrenim görevlisi bulunmaktadır. 245 milyondan fazla kurs Udemy’de oluşturulmuş durumdadır.

Udemy Türk Girişimi Tarihi

Udemy ilk olarak 2007 yılında kurucusu Eren Bali tarafından sanal bir sınıf ortamı oluşturmak istemesi ile ortaya çıkmıştır. Bu fikri başlattıktan 2 yıl sonrasında Silikon Vadisi’ne taşındı. Site 2010 yılının başlarında Bali, Oktay Çağlar ve Gagan Biyani tarafından başlatıldı.

Sonrasında çeşitli fon yardımları ve çeşitli yönetim kurulu atamasındaki değişiklikler ile Udemy, Amerika kökenli bir platform haline geldi. Bence çok iyi bir Türk girişim örneği olarak söylenebilir. 1 Milyon Yazılımcı Projesi ile bu şekilde çok daha güzel projeler umarım ortaya çıkar.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir