Türk Telekom İstanbul Depremi Sonrası

Türkiye’nin gücü şeklinde kendisini lanse eden Türk Telekom bu gün tam anlamıyla çuvalladı. Bildiğiniz üzere İstanbul’da 5.9 şiddetinde yaşanan deprem sonrası baz istasyonları yoğunluğu büyük iletişim problemlerine yol açtı. Bu durumdan etkilenmemek adına Deprem Sonrası Telefon ile Konuşmak başlıklı makalemde sizlere bazı tavsiyeler verdim. Ancak deprem sonrası dediğim süre zarfını Türk Telekom İstanbul depremi sonrası için bir hayli uzun zaman olarak algılamış. Beklemiyordum doğrusu.

Türk Telekom İstanbul Depremi Sonrası 20:30 Gibi Kendine Gelebildi

Türk Telekom, Samsung cihazlarda telefon ağda kayıtlı değil gibi hatalar vererek kullanıcıları tedirgin etti. Tedirgin etmek ile kalmadı marka model fark etmeksizin cihazların şebeke bağlantısını sağlayamadı. Cihazlar baz istasyonlarına bağlanamadı. Bu sebepten dolayı saat 20:30 sularına kadar düzgün bir şekilde kullanıcılar iletişim kuramadı.

türk-telekom-istanbul-deprem-açıklaması

Bu konu hakkında gün içerisinde Türk Telekom resmi Twitter hesabında açıklama yaptı. Yapılan açıklama şu şekilde:

Merkez üssü Silivri olan deprem sebebiyle, mobil hatlardaki yoğunluk kaynaklı kesinti söz konusu olmakla beraber, sabit ses, genişbant ve fiber altyapımızda herhangi bir kesinti ve sorun bulunmadığını belirtiriz. Sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Bu açıklama kimleri tatmin etti ? Bu kesintiden her operatör etkilendi ancak bu kadar uzun süre etkilenen bir tek Türk Telekom oldu. Ucun etin yahnisi mi diyeyim ? Twitter gündemine baktığımda bir çok kişi operatörünü değiştireceğini söylüyor, bakalım göreceğiz.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir