Tesla Pickup 21 Kasımda Los Angeles’ta Tanıtılacak

Tesla başarısı ile elektrikli araç sektörünün bir numarası diyebilirim. Bir sektörde 1 numara olunca atılan her hamle haber olabiliyor. Tesla Roadster ile gündemi meşgul ederken firma arkaplanda bir sürprizi bizlere hazırlamış diyebilirim. Tesla Pickup modeli ile karşımıza geliyor.

Tesla Pickup Bilgileri Henüz Bilinmiyor

Markanın bir pickup ürettiği aşikar. O kadar aşikar ki Elon Must resmi Twitter hesabında aracın tanıtım tarihini açıkladı. Cybertruck kod isimli bu araç 21 Kasım 2019 tarihinde Los Angeles’ta SpaceX roket fabrikasının yakınında düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak.

Tanıtıma kısa bir süre kalmış olsa da pickup hakkında çok bir bilgi bulunmuyor. Araç bildiğimiz kadarı ile Blade Runner filminden fırlamış gibi görünecekmiş. Araç hakkında ortaya atılmış bir kaç iddia var. Bu iddialar henüz ispatlanmadığı için çok bir şey diyemiyorum.

Söylenenlere göre araba 136 ton yük çekebilecekmiş. Full-size pickup sınıfının bir üyesi olacakmış. 6 kişinin rahatça sığabileceği bir kabini olacağı söyleniyor. 800 kilometre gibi ciddi bir menzile sahip olacağı söyleniyor. Ancak merak ettiğim şey bu menzili 136 tonu çekerken mi elde ediyor ? Eğer öyleyse bu inanılmaz bir rekor diyebilirim.

Mercedes gibi firmaların da bu segmente girmesi herhalde boşuna değil. Ülkemizde de bu segment araçlar çok kullanılıyor olsa da özellikle Amerika gibi ülkelerde bu segment araçların devasaları günlük hayatta bile çokça kullanılıyor.

Ülkemizde bu arabayı görürsek şimdilik tek tük görürüz. Malum ülkemizde elektrikli arabaların ne aşamada olduğu belli. Ne aşamada diyenler için hemen bu konudaki yazıma buyrun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir