Teknotra Yeni Kategoriler ile Karşınızda

Teknotra adını bilenler için bu yazının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum ve muhtemelen Ege yine kafamızı ütülemeye geldi diye içlerinden bana bir selam göndermişlerdir. Korkmayın canlarım bu sefer kafanızı ütülemeyeceğim. Günde 10 yazı geldiği her yerde pop-up reklamların olduğu bir site değil artık burası.

Teknolojiyi Tüketmekten Çok Üretmek Daha Önemli

Zamanında yapmış olduğum en büyük hatalardan birisi de teknolojiyi üretmekten çok tüketmekti. Bu sektörün daha çok içerisine girdikçe her şeyin aslında birer ticaret oyunu olduğunu anladım ve teknolojiyi artık bir şeyler üretmek için kullanmaya başladım diyebilirim. Ne kadar çok sektörün içerisindesin ki diyebilirsiniz haklısınız sektörün sadece giriş aşamasındayım. Bu sektöre girmek ve takip etmek gerekiyor çünkü bu sektörün şu anda içerisinde girmezseniz çok büyük bir gemiyi kaçıracaksınız ve zamanında bu gemiye girenler sizi ekonomik olarak sömürecektir.

Yazılım Konusunda Yazılar Gelecektir

Yazılım konusunda meraklı olanlar ve bu sektöre giriş yapmayı düşünenler ya da bu sektörü merak edenler için çeşitli yazılarım olacak. Bu yazılar nasıl yapılır, nedir, neden var ya da nereden çıktı şeklinde olacaktır. Yazılım konusunda bilgili olarak sayılmam bile ancak kendimce bir şeyler geliştiriyorum ve bir yazılım firmasında çalışıyorum. Zaten bir çoğunuzun bildiği üzere çocukluktan beri bu işlere meraklıydım.

Yeni Cihaz Haberleri Yerine Yorumlar Olacaktır

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumlardan dolayı yeni cihazları artık hızlıca alamıyoruz zaten almamıza da gerek yok. Her 3 ayda 1 akıllı cep telefonunu değiştiren ben bile 3 yıldır aynı telefonu kullanıyorum. 15.000 TLlik telefon alsam da WhatsApp’a gireceğim bu telefon ile de. Pil sürem, giriş sürem ve kameram değişecektir. Hava atmak uğruna o kadar para veremem, elime bir şey geçmeyecektir. Zaten geldiğim yaş itibari ile de o paraların çok daha önemli şeylere verileceğini anladım. Bu sebepten ötürü o çıktı bu çıktı yazılarından çok o çıktı ama gerek var mı ? Bu çıktı ama almaya değer mi diyeceğim. Biraz daha olaya eleştirel bakacağım çünkü artık kendimin eleştirecek bilgi seviyesine geldiğimi düşünüyorum. Bu eleştiri – yorumlarımı sizinle paylaşacağım.

Teknotra Alışkanlığı Dışı Yazılar Olacaktır

Toplumu gözlemlediğimiz ve kendimizi eleştirdiğimiz yazılar olacak. Bu ismi zamanında çok beğendiniz ve benim için özel bir yeri olduğundan dolayı yola bu isimle devam etmek istedim. Üniversiteden edindiğim kıymetli dostlarımdan birisi de her başarısız girişimim ya da başarılı projelerimde olduğu gibi bizimle beraber (Onat Göksel).

Her ne kadar bu olaylardan haberi olmasa da buradan Efecan Gürsoy ve Hamza Talha Tente’ye selam göndermek istiyorum. Kardeşlerim çok teşekkür ederim bu ismin en başından beri vardınız. Benim ve bu isim için çok özelsiniz.

Fikir konu yazı paylaşımı serbesttir. Bu tarz olaylar için lütfen benimle iletişime geçiniz.

5 Ağustos 2011’de ilk defa Teknotra alan adını satın almıştık ve bu yazıyı yazdığım tarih de 5 Ağustos 2019 !

KAYNAK : BEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir