Tam Elektrikli DS3 Crossback E-Tense Tanıtıldı

Elektrikli araba segmentinde tam gaz yenilikler gelirken şimdiki hamleyi Fransızlar yaptı. PSA Grubu’nun premium araba markası olan DS tam elektrikli yeni SUV olan DS3 Crossback E-Tense modelini tanıttı. Bu araba ilk olarak içten yanmalı motor seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Ardından 2019’un 2. yarısına doğru tam elektrikli versiyonu piyasaya sunulacaktır.

DS3 Crossback E-Tense Özellikleri

50 kWh batarya ile 300 km menzil. Şehir içerisinde günlük kullanım için gayet yeterli bir menzildir. Çok yüksek diyemem ancak SUV ağırlığında bir araba için makul bir seviyedir. 134 beygir güç ve 260 nm tork üreten bir motor. Spor bir araba olmadığını düşünürsek gayet kabul edilir değerler. Bu değerler ile SUV’nin 0-50km/h hızlanması 3, 0-100 km/h hızlanması 8.7 saniye olarak belirtiliyor.

elektrikli ds3 crossback

DS3 Crossback E-Tense, hızlı şarj ile 30 dakikada bataryasının %80’ini doldurabilen araba, 7 buçuk saatte ev elektriği ile deposunu fulleyebiliyor. Tüm DS modellerinde olduğu gibi araba kendine has tasarım öğelerine ve kendine has bir lükse sahiptir.

Bu otomobilin ülkemize gelmesi sorusunu pek gündeme getirmeyelim isterseniz. Sonuç olarak elektrikli arabalar ve Türkiye konusu bu yazıda olduğu gibi malum bir şekilde ortada.

Ancak Fransızların da elektrikli ve hybrid arabalara yönelmeleri beni mutlu ediyor. Sonuç olarak gelecek bu arabalarda. Gördüğüm kadarı ile PSA grubu şimdilik SUV segmentindeki elektrikli arabalara öncelik veriyor. Bunu Citroen C5′de de görmüştük.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir