Subaru Elektrikli Konsept Arabasını Tanıttı

Subaru alışagelinmiş tasarımların dışında bir tasarıma sahip olan elektrikli konsept otomobilini tanıttı. Firmanın bu hamlesi herkesin kafasında olduğu gibi benim kafamda da Tesla Cybertruck hamlesini çağrıştırdı. Subaru elektrikli konsept arabası ön tarafında ızgara bulundurmayan Cybertruck kadar olmasa da dikdörtgen tasarıma sahip bir araba olmuş.

Subaru Elektrikli Konsept Arabasının Özellikleri

Henüz konsept bir model olduğu için net bir şekilde özellikleri şudur diyemiyorum. Malum özelliklerinin henüz büyük bir çoğunluğu açıklanmadı. Açıklananlar da ilerleyen günlerde değişebilir. Sonuç olarak bu otomobil konsept bir otomobildir. Arabanın ön camı bir hayli yatay halde görünüyor. Bunun en büyük sebebi sürtünme katsayısını azalmak olduğunu düşünüyorum. Bu sayede daha iyi bir yol tutuşu ve elektrik ekonomisi sağlanacaktır diye düşünüyorum. Tabi bu hamlenin bir sonucu olarak arabanın ön göğüsü bir hayli genişlemiştir.

subaru elektrikli konsept

Bu arabanın ilerleyen günlerde Toyota ile yapılan bir ortaklıkla piyasaya çıkması muhtemel olabilir. Bu demek oluyor ki Subaru’nun üstün yol tutuşu ve sürüş kalitesinin Toyota teknoloji ile buluşması muhtemeldir. Toyota erkenden hybrid yoluna girdiği için firmanın elektrikli otomobiller konusunda inkar edilemez bir yol aldığı doğrudur. Bu da firmaya iyi bir tecrübe kattı diyebiliriz.

Subaru 2030 Hedefi

Basın açıklamasında yaptığı açıklamalara göre firmanın 2030 hedefleri oldukça iddialı. 2030 yılına kadar ürün portföyündeki bütün araçların %40’lık bölümünü elektrikli arabalar olacağını açıkladı. 2030 yılı sonrası ise firma sadece elektrikli otomobiller üreteceğini açıkladı. Hey gidi boksör motorlu çuf çuf sesli İmpreza sana selam olsun.

Techeblog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir