SSC Tuatara Dünyanın En Hızlı Arabası Yalan Mı ?

SSC isimli Amerikan firması Tuatara adında bir süper otomobil tanıtmıştı. Evet, tasarımından bunun bir Amerikan arabası olduğunu anlayamıyorsunuz, doğal. Bu arabanın tasarımını Pininfarina yaptı. Bu sebepten dolayı arabanın tasarımında Avrupai çizgileri görmek son derece normaldir. SSC Tuatara 532 km/h hız rekoru ile dünyanın en hızlı arabası olarak adını Guiness Rekorlar kitabına yazdırmayı başardı ama gerçekten bu rekor kırıldı mı ?

Dünyanın en hızlı arabası

SSC Tuatara 532 km/h hız rekoru ile adını kitaba yazdırmayı başardı. Bunu yapmasında son derece aerodinamik tasarımı ve adını veren 2 çıkıntının büyük etkisi vardır. 1700 beygir güç üretebilen motoru da tabiki de unutmayalım. Ancak tüm bunlar kağıt üzerinde mükemmel görünüyorken küçük bir problem var. Bu rekora inanmayan bir kamuoyu…

Yayınlanan video ve bazı teknik bilgiler ile kamuoyunun bir kısmı açıklanan rekorun tamamiyle bir yalan olduğunu dile getirdi. Bu şekilde bir ihtimalin bile ortaya atılması firmanın adını kötülemeye kesinlikle yeterli oldu diyebilirim.

Ortaya atılan bu olayların ilki hız göstergelerinin bilerek bulanıklaştırılması. Evet bu videoyu izleyenlere göstermek istediğiniz şey arabanın ne kadar hızlı gidebildiği ancak siz arabanın hızını gösteren kısmı kimse göremesin diye okunamaz hale getiriyorsunuz. Büyük bir şüphe uyandıracak davranıştır.

Diğer ortaya atılan açıklamaları şu anda dile getirmeyeceğim. Tüm bunları detaylı bir şekilde dile getirdim ve ek olarak arabanın teknik bilgileri hakkında da detaylıca bir şekilde videoda konuştum. İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir