Spotify Müzikleri Hafıza Kartına İndirmek

Günümüzde müzik dinleme servisi denilince akla gelen ilk olmayı Spotify başardı. Hal böyle olunca uygulamasının platform fark etmeksizin çalışabilmesi de kaçınılmaz son. Android işletim sistemini kullanan cihazlarda da Spotify uygulaması çalışmaktadır. Benim gibi premium üyeliğe sahip kişiler internet paketlerini ve cihazlarının internet bağlantısının olmadığı yerleri düşünerek müzikleri cihazlarına indiriyor. Eğer benim gibi her müziği en yüksek kalite indirirseniz ve müzik arşiviniz de biraz genişse cihazın hafızasının dolması kaçınılmaz sondur. Bu sebepten dolayı Spotify müzikleri hafıza kartına indirmek cihazınızı rahatlatacak bir çözümdür diye düşünüyorum.

Spotify Müzikleri Hafıza Kartına İndirmek Nasıl Yapılır ?

Çoğu Android cihaz microSD hafıza kartını destekliyor. Benim cihazımın dahili hafızası 32 GB ve ben de Samsung Evo Plus 128 GB hafıza kartı aldım. Bilerek almış olduğum hafıza kartının marka ve modelini söylüyorum. Hayır kullandığım cihaz da Samsung diye değil. Hafıza kartını alırken lütfen iyi bir markanın Class 10 standartlarını karşılayan bir model alın.

Hafıza kartının okuma ve yazma hızı cihazınıza yakın hızlarda olsun. Eğer bu şekilde olmazsa müzik geçişlerinde donmalar takılmalar maalesef çok yaşarsınız. Hafıza kartında başka uygulamaların da dosyaları olacağını göz ardı etmeyin.

Gelelim nasıl hafıza kartına müzikleri taşıyacağımıza ya da Spotify müziklerine hafıza kartına indirmek adımlarına:

Spotify Android uygulamasında oturum açtığınızı varsayıyorum. Uygulamaya giriş yapıp Ayarlar menüsünü açın. Bu menünün alt kısımlarında Depolama seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe basın.

spotify android microsd kart

Karşınıza cihaza bağlı depolama birimlerinin listesi ve alan bilgileri çıkacaktır. Bu listeden hafıza kartınızı seçin. İşlem tamamdır.

Spotify Müzikleri Hafıza Kartına İndirmek

Eğer zamnlanmış fiyatlarına rağmen Spotify kullanmaya devam edecekseniz ve müziklerinizi hafıza kartına taşımak istediyseniz muhtemelen bu yazı işinizi görmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir