Spotify iOS 13 Siri Güncellemesini Aldı

Kişisel asistanların en başarılısı olan Siri bildiğiniz üzere iOS 13 güncellemesi ile kendine yeni yetenekler kattı. Bu yeteneklerin artması adına Apple gerekli dökümanları da geliştiriciler ile paylaştı. Geliştiriciler Siri’yi kendi uygulamalarına entegre etmek üzerinde güncellemeler yapıyor. Spotify iOS 13 güncellemesini aldı.

Spotify iOS 13 İçin Güncellendi

iOS 13 işletim sisteminde daha stabil bir şekilde çalışması için yeni sürümüne güncellendi. Güncellenen Spotify uygulaması Siri ile kontrol edilebiliyor. Bu güne kadar müzik kontrol cümlelerini kullandığınız zaman Siri bu komutları Apple Müzik uygulamasında çalıştırıyordu. Artık bu komutların sonuna ya da başına Spotify kelimesini koyarsanız, iPhone ilgili müzik komutunu Spotify uygulamasında çalıştıracaktır. Spotify kelimesini sesli komutunuza eklemeyi unutmayın, yoksa Apple Müzik uygulamasında komut çalışacaktır.

Artık Spotify uygulamasını ses kontrolleri sayesinde iPhone, iPad, Carplay, AirPods ve HomePode üzerinde kullanılabilecek. Aynı zamanda Apple TV için de önemli bir destek aldı. tvOS içerisine Spotify uygulamasını Apple TV’nize indirebilirsiniz. Cihazlar arası müzik çalış aktarımı anlık olarak yapılabilmektedir. Bir cihazda bulunan Siri ile diğer cihazda çalan müziği kontrol edebilirsiniz.

Müzik dinleme servisi olarak Spotify’ı tercih ediyorsanız, bu güncelleme sizi çok mutlu edecektir. Araba kullanırken, spor yaparken ve ellerimiz kirliyken Siri’nin çok iş yaptığına hem fikiriz. Bu işlevlere bir de müzik işlevlerinin desteğini eklediğimiz zaman Siri daha da başarılı bir kişisel asistan oldu.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir