Spotify Android Widget Güncelleme ile Geri Geldi

Mobil cihazlarda müzik çalma uygulamaları arasında 1. sırada olan uygulama Spotify beni hem üzdü hem de sevindirdi. Yapılan bir güncelleme ile birlikte bir anda Spotify Android Widget özelliği kaldırılmıştı. Bu yersiz güncellemenin nedeni ile ilgili elle tutulur bir açıklama ben bulamamıştım. Biraz sinirlenip açıklama arama faslını yarıda kestiğim de doğrudur.

Spotify Android Widget Güncellemesi Yayınlandı

Android işletim sistemini iOS’den en çok ayıran farklardan birisi ki bence artılarından (nadir olan) birisi de ana ekranına kısayollar yani işe yarar widgetlar koyabilmektir. Uygulamayı açmak yerine uygulamaya ait işe yarar bazı araçlar ile uygulama üzerinden yapabileceğimiz işleri gerçekleştirebiliyoruz.

spotify android widget

Benim en çok kullandığım widgetlardan birisi de ana ekran üzerinden Spotify widgetı sayesinde dinlemekte olduğum müziği değiştirmekti. Spotify bize sormadan yersiz bir güncelleme ile bu widgetı kaldırdı. Resmen tüm müzik dinleme zevkimin içine etmişti. Spotify’ın forumlarına baktım bu durum ile bir ben mi karşılaştım ve gördüm ki tüm Android kullanıcıları için bu widget kaldırılmıştı. Kullanıcılar benim gibi bu durumdan şikayetçiydi.

Spotify işte bu sırada beni mutlu etti. Kullanıcı şikayetlerini dikkate aldı ve yeni güncelleme ile widget geri geldi. Kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alan firmaları severim. Bu işin sahibi biziz istediğimizi yaparız felsefesi yerine müşteri memnuniyeti odaklı firmaları tercih ederim.

Widget geri gelince işin açıkçası özür dileme babında yenilenen bir tasarım gelecek sanmıştım ancak bir önceki widget karşıma çıktı. Neyse bir daha gitme !

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir