Sony Araba Gerçek Olmayacak Sokakta Görülmeyecek

CES 2020 fuarında Sony araba tanıtımı yaptı. Bunu gerçekleştirdiği zaman hemen hemen her haber sitesi bu arabayı konuştu. Aracı gerçekten piyasaya çıkacak gibi lanse etti ve haber yaptılar. Ancak kaçırdıkları bir konu vardı Sony otomotiv sektöründe olan bir firma değil ve girmeye de hiç isteki değil ! Ben bu araca Teknotra’da yer vermedim. Çünkü arabanın akıbetinin ne olacağı henüz kesin değildi.

Sony Araba Sokakta Görülmeyecek

Sony’nin arabasını alır mısın ?

Bu soruyu sohbetler sırasında duyar oldum. Ancak bu sorunun artık bir geçerliliği kalmadı çünkü bu araba piyasaya çıkmayacak. Bu araba tanıtılırken aslında gösterilmek istenen Sony sensörleri ve teknolojisi arabalar ile buluşursa ortaya neler çıkabilirdi.

Sony multimedya sistemleri ve çeşitli sensörler konusunda en başarılı firma sayılabilir. Günlük hayatta kullandığımız bir çok aracın içerisinde de Sony sensörleri bulunmaktadır ancak bunun biz farkında değiliz.

sony araba teknolojisi

Bu araba ile Sony, otomotiv sektöründeki üreticilere bizimle iş birliği yaparsanız bu şekilde teknolojik arabalar yapabilirsiniz demek istedi. Bu tarz ortaklıkların devamı da gelecektir. Multimedya ve teknoloji konusunda Sony gibi firmalar çok tecrübeli. Gelişen araba sektörü de bu teknolojilerin sektörleri de birleşme yolunda ilerlemek zorunda.

Arabalar otonomlaştıkça sürücü ve yolcuların araç içerisinde eğlenceli vakit geçirebilmesi adına araba içerisindeki multimedya cihazlarının sayısı artacaktır. Arabaların otonomluk seviyesi ve yeni özelliklere kavuşabilmesi açısından yeni sensörlere de yer verilmesi gerekmektedir.

Sony tüm bu sektörlerdeki başarısını ve isterse neler yapabileceğini göstermiş oldu. Gelen açıklamalar da bu aracın sektörde kendisini Sony olarak göstermeyeceğini doğruluyor.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir