Slofie Nedir Nasıl Çekilir ve Ne İşe Yarar ?

Slofie nedir sorusunun birden fazla cevabı vardır. Bu cevaplardan en gaddarcası ama belki de en doğrusu Apple’ın yeni ticari oyunu olmasıdır. Apple yine daha önceden yapılabilmekte olan bir şeyi makyajlayıp karşımıza başka bir isim ile çıkartmıştır.

Slofie Nedir ?

Slofie dediğimiz şey iPhoneların ön kamerasını kullanarak ağır çekimde kısa video çekmekten ya da hareketli yani canlı resim çekmekten başka hiç bir şey değildir. Bu güne kadar iPhone ön kamerası ile ağır çekimde bir kayıt işlemi gerçekleştirilemiyordu. Bunu Apple, iPhone 11 ile birlikte yeni bir özellik olarak karşımıza getirdi.

Ama Ne Büyük Özellik Değil mi ?

Her zaman olduğu gibi Apple yine karşımıza yepsyeni bir özellik ile çıkmadı. Günümüz teknolojisi ile son derece kolay bir şekilde yapılabilen bir şeyi bize yeni bir isim ile tanıttı. Bu isim ile bir de 1 – 2 ünlü bu şekilde Instagram paylaşımı yaparsa bu iş tutar.

Slofie sayesinde çok eğlenceli gönderiler göreceğimize eminim. Benim bile denemek istediğim bir özellik diyebilirim. Ancak Slofie dediğimiz şey ilk defa icat edilen ya da iyi bir ön kamerası olan Android akıllı cep telefonunun yapamayacağı bir şey değildir.

Slofie adından faydalanabilmek için sizin iPhone 11 almanız gerekmektedir. iPhone 11 Slofie özelliği ile gelen ilk iPhone modelidir.

Bu işi Android’de yaparsanız ağır çekimde ön kamera ile video kaydetmiş, iPhone’da yaparsanız Slofie çekmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir