Seat İbiza Makyajlandı İşte Karşınızda 2022 Seat İbiza

Seat İbiza makyajlandı. 2022 Seat İbiza ‘da gördüğünüz üzere platformsal bir değişiklik bulunmuyor. Aslında görsel anlamda da araç dışında çok büyük değişiklikler yok şimdi bir birimizi kandırmanın anlamı yok. 

Tüm paketler led far seçeneği ile geliyor. Seat’i Seat yapan kırmızı rengi ve ledleri değilse nedir ? 2 yeni mavi renk seçeneği renk seçeneklerine eklenmiş. 

Arabanın içerisine geçersek ön kokpitin yenilendiğini büyük oranda söyleyebiliriz. Havalandırma nodülleri, multimedya ekranı ve direksiyon dikkatimi çeken ilk yeniliklerdir.

Multimedya ekranı 8.25 inç ya da opsiyonel olarak 9.2 inç olarak alabilirsiniz. Kadranlar artık hayalet ekran. Seat’ten tanıdığımız alıştığımız ekran boyutunu sorarsanız 10.25 inç derim. 

İçeride artık ambiyans aydınlatması olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim. 

2022 Seat İbiza Motor Seçenekleri

  • 3 silindirli 1.0 TSI 95 bg güç ve 175 Nm tork
  • 3 silindirli 1.0 TSI 110 bg ve 200 N
  • 4 silindirli 1.5 TSI 150 bg güç ve 250 Nm tork üretebilen versiyonu da yerleştirildi.

Ülkemize 1.5 TSI gelir mi gerçekten bilmiyorum. Motor hacmi yükseldi için vergisi pahalı olacak ve araç fiyatı çok yukarda kalacak bu sebepten dolayı gelmeyebilir zaten ülkemizde satılan ibizalarda kısıtlı bir donanım ve motor seçeneği listesi görüyoruz. Bu arabanın ülkemizdeki rolü de f/p bakımından sınıfının en iyilerinden birisi olduğunu düşünürsek bence gelmeyecektir.

SEAT, yeni Ibiza’nın üretimine yılın üçüncü çeyreğinde başlamış olacak. Bu demek oluyor ki araç 2022’de ülkemize giriş yapacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir