Samsung’un Kamera Odaklı Cihazları Neden Tutmadı

Samsung’un 2012 – 2013 yılları içerisinde tanıtmış olduğu kamera odaklı cihazları hatırlıyor musunuz ? Samsung Galaxy S4 baz alınarak Samsung Galaxy S4 Zoom, Galaxy S5 baz alınarak Galaxy K Zoom ve bir de Galaxy Camera tanıtılmıştı.

Bu cihazlar o günlerde kamera performansı ile herkesi büyülemişti. Özellikle de optik yakınlaştırma ve optik stabilizasyon özellikleri ile rakiplerine fark atıyorlardı. Ama teknik özellik kısmına gelince üst seviye akıllı cep telefonlarının gerisinde kalıyorlardı. Neden bu cihazların devamı gelmedi ?

Samsung’un Kamera Odaklı Cihazları Neden Tutmadı

Tasarım itibariyle akıllı cep telefonun arkasına dijital kamera bağlamışsınız gibi gözüken bu cihazlar bir akıllı cep telefonuna göre çok ağır ve kaba bir tasarıma sahiptiler. Aynı zamanda cihazlara kılıf bulmak ve düşük ekran çözünürlükleri ile de çok şikayet alıyorlardı. Bu ve bunun gibi bir çok sebebi videomuzda Onur ile tartıştık. Bu cihazların neden çok sevildiğini, neden nefret edildiğini ve piyasada bu cihazların neye dönüştüğünü konuştuk.

Samsung Galaxy S4 Zoom:

Samsung Galaxy S4 baz alınarak üretilmiş olan bu akıllı cep telefonu 4.3 inç büyüklüğünde HD çözünürlükte olmayan bir ekrana sahipti. 8 GB dahili depolama alanı, 1.5 GB RAM ve Android 4.1 işletim sistemine sahipti. Cihazın SAR değeri oldukça düşük ve 10x zoom yapabilen bir ana kamerası vardı.

Samsung Galaxy K Zoom:

Samsung Galaxy S5 baz alınarak üretilen bu cihaz 2 GB RAM, 8 GB dahili depolama alanı ve 4.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahipti. 20.7 MP çözünürlükteki ana kamerası 10x zoom yapabiliyordu.

Samsung Galaxy Camera:

Telefon görüşmesi yapılmayan ancak sim kart ile internet bağlantısı yapabilen bu cihaz 1 GB RAM ve 4.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahipti.

VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir