Samsung Mobile Ads ile Telefonlara Reklamlar Gelebilir

Mobil kullanıcılara erişmek ve mobil kullanıcılardan gelir elde etmenin en iyi yollarından birisi de mobil reklam pazarıdır. Mobil reklamlar ile dünya genelindeki mobil kullanıcılara bir ürünü tanıtabilir ve değişik fikirleri pazarlayabilirsiniz. Aynı zamanda mobil reklamlar ile mobil kullanıcılar üzerinden gelir de elde edebilirsiniz. Bu pazar her duyanın ağzını sulandırıyor. Maalesef ki Samsung’un da ağzının suyu akmış ve Samsung Mobile Ads servisinin patentini almış durumda.

Samsung Mobile Ads ile Mobil Cihazlarda Reklam Gösterilecek

Uygulama ve oyun geliştiricileri (benim gibi) kullanıcılarından gelir elde edebilmek için geliştirmiş olduğu oyun ve uygulamalara reklam koyuyorlar. Buna bir örneği AcrobaTile‘da görebilirsiniz. Benim gibi geliştiriciler bu durumdan faydalanmak isteyince çok komik bir görüntü ortaya çıkmıyor. Ne de olsa kullanıcılara ücretsiz bir şekilde bir oyuncak veriyoruz ve bu oyuncaktan gelir elde etmek istiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi markası, akıllı cep telefonlarında kullanıcılara reklam göstermişti. Bu durum için kullanıcılardan izin almadı ve kullanıcıları bir anda şoke etti. Bu durumdan kullanıcılar çok rahatsız olmuş olsa da yapabilecekleri bir şey yoktu.

Samsung oluşturmuş olduğu servis ile benzer gelir kapısını kendisi için açar mı sorusu hemen akıllara geldi. Bu durumun kullanıcıları rahatswız edeceğine hiç bir şüphem yok. Samsung’un premium havası kesinlikle bozulacaktır. Bu durum çeşitli yöntemler ile engellenecektir. Ancak yine de Samsung satış rakamları başta olmak üzere çok hasar alacaktır.

Umarım Samsung Mobile Ads bu tip bir servis değildir. Yoksa Samsung ek gelir kazanayım derken çok büyük bir hata yapmış olacaktır.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir