Samsung Galaxy S20 96Hz Ekran Yenileme Hızı

Başlığı okur okumaz yanlış içerik, Samsung Galaxy S20 ailesinde 120Hz ekran yenileme teknolojisi bulunuyor diyebilirsiniz. Ancak bu şekilde düşünürseniz çok ön yargılısınız demek zorunda kalacağım. Sizin de dediğiniz gibi 60Hz ekran yenilemenin yanı sıra bu seri cihazlarda 120Hz ekran yenileme teknolojisi bulunuyor. Bunu bataryanızın hızlıca bitmesini göze alırsanız aktifleştirebiliyorsunuz. Ancak 3. parti geliştirmeler ve çeşitli yollar ile Samsung Galaxy S20 96Hz ekran yenilemeye de sahip olabilir.

Samsung Galaxy S20 96Hz Aktifleştirmek

Bir süredir Galaxy S20 serisinde ADB metodu ile akıllı cep telefonunun ekran yenileme hızını 96HZ’e düşürebiliyordunuz. Bunu tabiki de 120Hz’de olduğu gibi sadece 1080p çözünürlükte yapabiliyorsunuz. Cihazda ekran yenileme hızını varsayılana döndürmek için ayarlardan ekran yenileme hızını 60Hz ya da 120Hz olarak seçmeniz yeterliydi.

Bu yönteme cesaret edemeyenler veya çok daha kolay bir şekilde bu durumu gerçekleştirmek isteyenlerin imdadına SatySatsZB isimli geliştirici yetişti. Yapmış olduğu S20 Refresh Rate Controller uygulaması ile herhangi bir kod yazmadan uygulama içerisinden kolayca ekran yenileme hızını değiştirmenize olanak sağlıyor. Aynı zamanda bildirim merkezi ya da denetim masası diyebileceğiniz yere 2 adet buton ekliyor. Bu butonlar ile kolayca ekran yenileme hızınızı güncelleyebiliyorsunuz. Uygulamayı XDA üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Tabi ekran yenileme hızının 96Hz olması hayatınızda neyi değiştirecektir bilmiyorum. 120Hz size çok hızlı geliyorsa ve bir defa 120Hz’i tattıktan sonra 60Hz de çok yavaş geliyorsa belki bu durum hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir