Samsung Galaxy S11 120 Hz Ekran Yenilemeye Sahip

Samsung Galaxy S11 bu aralar sızıntıları ile gündemden düşmüyor. Apple’ın iPhone 11 ile piyasada büyük bir heyecan yaratması ve herkesi kendisine hayran bırakması sonrası gözler Güney Koreli üreticiye çevrildi. Samsung Galaxy S11 120 Hz ekran yenileme teknolojisine sahip olacak gibi bir sızıntı ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S11 120 Hz

Öncelikli olarak Hz ya da hertz dediğimiz bu kavram nedir bilmiyorsanız Hz kavramını açıkladığım Hertz Nedir ? yazısını okumanızı tavsiye ederim. Bu yazıda değerin yüksek olması iyi midir ya da her zaman iyi midir konusunu da ele aldım.

Google Pixel 4 bildiğiniz üzere 90 Hz ekran yenileme teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji ne kadar gerekli bilinmez ancak Android camiasında bir marka bu rakamı arttırdıysa kalanlarının da pazarlamaları için arttırmaları zorunluluğu bir anda ortaya çıkıyor. Bir anda akıllı cep telefonlarının tek eksiği ekran yenileme hızlarıymış gibi.

Samsung Galaxy Note 9 için Android 10 işletim sistemini kullanan ve Samsung One UI 2.0 beta arayüzüne sahip bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme henüz beta sürümdedir.

Samsung Galaxy S11 120 Hz

Bu güncellemenin içerisinde bulunan gizli menüler içerisinde yüksek yenileme oranı adında bir özellik bulunuyor. Bu özellik ile kaydırma ve çoğu animasyonun çok daha akıcı bir hale geldiği anlatılıyor. Normalde ekran yenileme hızının 60 Hz ancak bu özellik ile 120 Hz olacağı söyleniyor.

İstersek bu yenileme hızını tüm uygulamalarda kullanabiliriz ya da sadece seçili uygulamalarda kullanabileceğiz. Bu özelliği benim güzel toplumum bence hep kapalı tutacaktır. Sonuçta şarj bitiyor ağam. Bu özelliğe kanıp ne güzel diyip alacaklar 1 – 2 defa kullanıp şarj tasarrufu için kapatacağız di mi ?

PhoneArena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir