Samsung Galaxy S10 Slofie Özelliğine Kavuştu

Slofie dediğimiz özellik iPhone 11 ile birlikte karşımıza çıktı. Bu özellik sayesinde ön kameradan ağır çekimde video / hareketli (canlı) resimler çekebiliyorsunuz. Bu özellik hakkında fikirlerimi Slofie Nedir başlıklı yazımda belirtmiştim. Bu özelliği bir Android cihazda aktifleştirmenin çok zor olmadığını düşündüğüm sıralarda bir baktım ki Samsung Galaxy S10 Slofie özelliğine kavuştu.

Samsung Galaxy S10 Slofie

Slofie, Apple’a ait bir kelime olduğundan dolayı Samsung bu özelliği bu isim ile tanıtamadı. Ön kamera ile ağır çekim selfie videoları çekebilirsiniz dedi. İşin aslında özelliğin gerçekte ne olduğunu söyledi. Ancak Apple, bunu süslü kelimeler ile söylediği için kamuoyunda Samsung’a bu özelliğin geldiği değil de farklı bir özelliğin geldiği anlaşılacak.

Almanya ve İsviçre işletim sistemlerini kullanan Galaxy S10 kullanıcıları OTA sayesinde yeni bir güncelleme aldılar. Bu güncelleme sayesinde cihazlar ön kamerası ile ağır çekimde video çekebiliyorlar. Aynı zamanda kolay kişisel veri paylaşımı geldi. Çevrenizde Samsung üyeliği olan cihazların kişisel internet paylaşımınıza bağlanması kolaylaştırılmıştır. Aynı zamanda parmak izi sensöründe iyileştirmeler olduğu de güncelleme notları arasında bulunuyor.

Samsung cihazlar ile slofie çekiminin çok zor olmadığını donanımın buna izin vereceğini zaten biliyorduk ancak neden zamanında gelmedi de Apple’ın hamlesinden sonra güncelleme ile geldi ? Zamanında Samsung’un bu özellik ile piyasaya girmesini tercih ederdim ancak erken düşünen Apple oldu ve kazanan da o olacaktır.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir