Samsung Galaxy Note 9 Ekran Sararma Problemi

Samsung’un tablet ve akıllı cep telefonu model serisinin bana göre başarılı temsilcisi olan Note 9 büyük bir problem ile karşı karşıyadır. Bu probleme kadar cihaz kullanıcılardan gayet olumlu yorumlar alarak sektörde kendisinden bahsettirmeyi başarıyordu. Ancak bu problem sonrası cihaz kullanıcıları cihazlarını satmaya başladı ve ekrana her baktıklarında bir pişmanlık ile karşı karşıya kaldılar. Samsung Galaxy Note 9 ekran sararma problemi iler karşı karşıya !

Samsung Galaxy Note 9 Ekran Sararma Problemi

Bildiğiniz üzere Andorid işletim sistemi her ay güvenlik yaması adı altında bir güncelleme alıyor. Bu güncellemeyi eski akıllı cep telefonları hiç hissetmiyor bile. Ancak çok önemli olan bu güncellemeler Android cephesinden yayınlanıyor. Bu konuda akıllı cep telefonu üretici firmalara biraz iş düşüyor. Firmalar cihazlarına bu güncellemeyi yayınlamakta geç kalabiliyor ya da kıllarını bile kıpırdatmıyorlar.

Güvenlik yaması güncellemelerinde en başarılı firmanın Nokia olduğunu hatırlatmak istiyorum.

KAYNAK

Samsung güvenlik güncellemeleri konusunda sadece yeni modellere hızlı destek veriyor. Eski model akıllı cep telefonları için güvenlik güncellemelerinin pek hızlı bir şekilde yayınlandığını görmedim.

Güvenlik güncellemelerinden bahsettim çünkü Samsung Galaxy Note 9 ekran sararması problemi mart ayı güvenlik güncellemesi sonrası ortaya çıktığı söyleniyor. Konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmemiş olsa da Samsung forumları bu hata ile doldu. Umarım yazılımsal bir hatadır ve en yakın güncellemede çözülür. Malum teknik servislerin şu anda hizmet durumu ortada ve kimse cihazını dışarı çıkıp da servise vermek istemez.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir