Samsung Galaxy Note 20 Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Samsung’un büyük bir kullanım kitlesine sahip olan phablet modeli bu sene içerisinde yenilenecek. Covid-19 nedeniyle cihazın piyasaya çıkışı biraz ertelenecek olsa da bu tablet ve akılı cep telefonu karışımı cihazı piyasada göreceğiz. Samsung Galaxy Note serisinin yeni üyesinin adı Samsung Galaxy Note 11 olacağını düşünüyorsunuz. Ancak bu durum çok düşük bir ihtimal. Çünkü Samsung 2020 yılı içerisinde yeni bir sayma kuralına geçti. Bu sayma kuralından Samsung Galaxy S20 hakkında konuşurken bahsetmiştim. Sıralamayla ilgili soruları kafamızdan sildiysek artık Samsung Galaxy Note 20 batarya kapasitesi hakkında konuşabiliriz.

Samsung Galaxy Note 20 Batarya Kapasitesi

Samsung Galaxy Note serisi yapısı gereği aynı zamanda tablet görevlerini de üstlendiği için kullanıcıları tarafından büyük bir batarya kapasitesi ile bekleniyor. Malum bu cihaz hem akıllı cep telefonu görevi hem de tablet görevi geliyor.

Hollanda kökenli kaynaklara göre akıllı cep telefonunda EB-BN980ABY kodlu batarya bulunmaktadır. Bu batarya 3.880 mAh olarak kayıtlarda bulunuyor. Cihaz piyasaya çıkana kadar bu pilin revize olacağını düşünürsek akıllı cep telefonu karşımıza 4.000 mAh batarya ile çıkacaktır. Kullanıcıları tatmin eder mi bu rakam bilmiyorum ancak ben 4.500 mAh batarya beklerdim.

Biraz abarttığımı düşünüyorsanız bu konuda Çinlilerin neler yaptıklarını bir daha hatırlamanızı rica ederim. Sonuç olarak bu akıllı cep telefonu aynı zamanda tablet görevleri de görüyor.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir