Samsung Galaxy Note 10 ve Note 10+ Farkları

Samsung’un en sevdiğim mobil cihaz serisinden biri olan Galaxy Note serisi bildiğiniz üzere bu sene alışılmışın dışında 2 yeni modele kavuştu. Normalde her sene 1 modele kavuşan bu seri, bu sene Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ adında 2 farklı model ile karşımıza çıkıyor. Farklı kelimesini bilerek vurgulamak istedim çünkü bu yazıda bu cihazlar birbirinden ne kadar farklı ona değineceğim. Galaxy Note 10 ve Note 10+ farkları ne kadar fark ne kadar değil bir bakalım.

İki cihazdan birisini satın almayı düşünüyorsanız belki fikrinizin oluşmasında ufak bir katkım olur.

Galaxy Note 10 ve Note 10+ Farkları: İlki Ekran Boyutu

Görür görmez hepimizin anlayacağı ya da görmeden isimlerden de anlayacağımı farklardan ilki tabi ki de ekran boyutudur. Adından da anlaşılacağı üzere Note 10+ daha büyük bir ekrana sahiptir. Galaxy Note 10, 6.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip ve 2280×1080 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor. Galaxy Note 10 Plus’ın ekran büyüklüğü ise 6.8 inç ve 3040×1440 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Ekran konusunda diğer bir fark da Galaxy Note 10 1080p ekrana sahipken Galaxy Note 10+ 1440p ekrana sahiptir.

Depolama ve RAM

Samsung Galaxy Note 10+ modeline microSD hafıza kartı takarak cihazın depolama hafızasını arttırabilirsiniz ancak bunu Galaxy Note 10 modelinde yapamazsınız. Samsung Galaxy Note 10 modeli 256 GB dahili hafıza ve 8 GB RAM ile gelirken Galaxy Note 10+ modeli 512 GB dahili hafıza ve 12 GB RAM desteği ile geliyor.

Havalı Renk Note 10+’a Özel

Siyah, mavi ve beyaz renkleri her iki cihaz da satın alabilirsiniz. Ancak dikkat çekici ve bu kadar para vermişken biraz kendisini özel hissetmek isteyenler havalı rengi tercih etmek isteyecektir. Ancak maalesef bu havalı renk sadece Galaxy Note 10+’a özel bir renktir.

Süper Hızlı Şarj Desteği

Samsung Galaxy Note 10+ 45W süper hızlı şarj desteği bulundurmaktadır. Her iki cihazın kutusunda da 25 watt adaptör bulunmaktadır. Ancak siz dışarıdan 45 wattlık bir adaptör ile süper hızlı şekilde Galaxy Note 10+ cihazınızı şarj edebilirsiniz. Üstelik bu adaptörün Samsung olması da şart değildir.

Kamera Sensörleri

Samsung Galaxy Note 10+ derinlik ve portre modunda daha başarılı sonuçlar çıkartacaktır çünkü Galaxy Note 10’dan daha fazla kamera sensörüne sahiptir.

Batarya

Samsung Galaxy Note 10+ 4300 mAh kapasiteli batarya ile gelirken Galaxy Note 10 modeli ise 3400 mAh batarya ile geliyor. Bana göre Galaxy Note 10 batarya kapasitesi çok düşük. Galaxy Note 10+ bataryası daha uzun süre dayanacak çünkü daha büyük diye düşünmeyiniz çünkü batarya süresini değiştirecek çok parametre bulunmaktadır.

Galaxy Note 10+, Galaxy Note 10’dan daha iyi bir cihaz diyemeyiz. Arada unutulmaz bir fiyat farkı bulunmaktadır ve en iyi akıllı cep telefonu sizin ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayandır. Evet Note 10+ daha iyi özelliklere sahip olabilir ancak 6.8 inç büyüklüğünü unutmamak lazım…

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir