Samsung Galaxy Fold 2 Bataryası Onaylandı

Samsung Galaxy Fold piyasaya biraz olaylı bir giriş yaptı. Önce cihaz büyük bir merak uyandırdı. Ardından piyasaya çıktı ve kırılmaya başlandı. Sonrasında cihazlar toplandı ve bir daha piyasaya salındı. Tabi tüm bunlarla beraber cihaz aşırı pahalıydı. Kısaca her türlü cihaz olay oldu. Şimdi sıra ikinci modeldi sonuçta o da geliyor. İlk olayımız da Samsung Galaxy Fold 2 bataryası görünmesi oldu.

Samsung Galaxy Fold 2 Bataryası

Cihazlara bataryalarının eklenip piyasaya sunulması için bu bataryaların belli standartları karşılaması gerekmektedir. Bu konu kapsamında bataryalar belli testlerden geçerler ve belli sertifikaları alırlar. İşte tam bu sertifikaları alırken malum bataryalar görüntülendi.

Samsung Galaxy Fold 2 Bataryası

Tıpkı Samsung Galaxy Fold’da olduğu gibi cihazın bataryası 2 parçalı bir yapıdan oluşmaktadır. Kısaca 2 farklı batarya birleşerek cihazın bataryasını oluşturmaktadır. Bu bataryalardan birisi 2.135 mAh diğeri ise 2.245 mAh büyüklüğünde olduğu görüntülendi. Bu iki bataryanın toplamı ile cihazda 4.380 mAh batarya olacaktır.

Bu bataryaların kod isimleri EB-BF701ABY ve EB-BF700ABY olarak resmi evraklarda geçmektedir. Peş peşe sahip olunmuş 2 model numarası. Peş peşe verilen 2 model numarası olması ve batarya kapasitelerinin bir birine bu kadar yakın olması, küsüratlı olması bence Fold 2 cihazının bataryaları olduğunu kanıtlar nitelikte özelliklerdir. Umarım bu bataryalar da Samsung Galaxy Note 7 bataryası gibi patlamazlar. Aldıkları sertifikaların haklarını verirler.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir