Porsche Taycan Turbo S Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Tesla’nın elektrikli otomobil ivmelenmesi ve performansı ile kırmış olduğu bir çok rekoru yerle bir eden Alman otomobil rekorlara doymuyor. Porsche Taycan Turbo S rekor kırma işlemini bu sefer farklı bir kıtada gerçekleştirdi.

Porsche Taycan Turbo S

Porsche rakiplerine göre elektrikli otomobil sektörüne biraz daha hızlı giriş yaptı diyebiliriz. Tam elektrikli modeli ve bu modelinin performans odaklı versiyonu ile gerçekten şov yapıyor.

Bu aracın tasarımını sevmemiş olabilirsiniz. Ancak bu araç elektrikli performans otomobillerinin neler yapabileceğini bize gösteren başarılı bir model olmuştur. Bataryalarının konumu sayesinde ağırlık merkezi yere yakın ve elektrikli motorların performansı sayesinde çok dinamik bir arabadır.

Porsche Taycan Turbo S Rekor

Alman marka, rekor için bu sefer rotasını Avustralya’ya çevirdi. Taycan Turbo S’i The Bend Motorsport Park -ya da kısaca The Bend- pistine götürdü.

Pistin 7.7 kilometre uzunluğa sahip GT bölgesine çıkan Taycan, yıllardır kırılamayan bir rekoru kırdı. Bu rekor esnasında direksiyonun başında Porsche’nin test sürücüsü Luke Youlden bulunuyordu.

Youlden, aracın tüm gücünü kullanarak 3:30.344’lük bir süre yakalamayı başardı. Aynı piste daha önce 911 GT2 RS ile gelen üretici, 2018 yılında 3:24’lük bir rekora daha imza atmıştı. Porsche Taycan Turbo S, 911 GT2 RS’in sadece 6 saniye kadar gerisinde bu pisti tamamladı. Gerçekten çok iyi bir değer!

Bu arada Porsche Taycan Turbo S’in Guiness kitabında da yer aldığını unutmamak gerekiyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir