Pixel 4 90 Hz Düşük Parlaklık Eksisi Giderildi

Saf Android işletim sistemini kullanan Google Pixel 4 90 Hz ekran tazeleme hızına sahip piyasadaki nadir akıllı cep telefonlarından birisiydi. Bu akıllı cep telefonu tanıtımı sırasında 90 Hz olarak lanse edildi ve gerçekten de piyasaya o şekilde çıktı. Şu şekilde küçük bir detay vardı, bundan Google da hiç bahsetmemişti. Pixel 4 90 Hz düşük parlaklıkta 90 değildi.

Pixel 4 90 Hz Güncellemesi Aldı

Ekran parlaklığını en parlağa aldığınız zaman cihazın ekranı 90 Hz değerini size sunuyordu. Eğer cihazın ekran parlaklığını çok az dahi kısarsanız ekran yenileme hızı 60 seviyelerine düşüyordu. Bu durum hakkında Google hiç bir bilgi vermemişti. Cihaz ekranı 90 Hz demişlerdi ve tüm kullanıcılar da tüm ekran parlaklık değerlerinde böyle olduğunu sanmıştı.

Bu durumun mantıklı tek bir açıklaması olabilirdi o da güç tasarrufuydu. Ekran tazeleme hızı ne kadar yüksek olursa cihazın bataryası da o denli hızlı bitecekti. Google mühendisleri muhtemelen cihazın parlaklığı kısıldığı zaman kullanıcı güç tasarrufu yapmak istiyor diye düşünüp Hz değerini de kısmışlardı.

Peki ama benim gibi cihaz parlaklığını otomatikte kullananlar ?

Gecenin karanlığında cihazın parlaklığını nasıl en sonda kullanayım ? Hem buna parlaklık sensörü koymuşsunuz arkadaş, bunu kullanmayacaksak neden koydunuz ?

Google benim gibi kıl adamların şikayetini dinleyip cihaza bir güncelleme yayınlamış. Bu güncelleme ile cihaz ekranı her parlaklıkta 90 Hz değerine ulaşabiliyor.

Peki Hertz ya da Hz Nedir ?

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir