Pinterest TV Studio Nedir ? Pinterest Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Ünlü sosyal medya devi Pinterest canlı yayın yapmak isteyenler için yeni özelliğini duyurdu. Pinterest TV Studio adında yeni bir uygulama marka tarafından yayınlandı. Bu uygulama üzerinden artık içerik üreticiler canlı yayın yapabilecekler.

Pinterest TV Studio Nedir ?

Sessiz bir şekilde Pinterest TV adında bir uygulama yayınlandı. Uygulama üzerinden Pinterest üzerindeki içerik üreticileri yani hepimiz, Pinterest üzerinden canlı yayın yapabiliyoruz. Bu uygulama Android ve iOS için de yayınlandı. Ücretsiz olarak platformun mağazasından bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Pinterest Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Pinterest üzerinden canlı yayın yapabilmek için Pinterest hesabınız olması gerekmektedir. Pinterest TV uygulamasını indirmeniz ve oturum açmanız gerekmektedir. Oturum açtıktan sonra uygulama üzerinden canlı yayın ayarlarınızı tamamlamanız gerekmektedir. Seçtiğiniz ayalar doğrultusunda Pinterest’te canlı yayın yapabileceksiniz ve farklı kamera açıları elde etmek için birden fazla cihaz kullanabileceksiniz.

Canlı akış araçlarına erişebilmek için uygulama başlatıldığında, yayıncının bir kod girmesi veya Pinterest’in sağladığı bir barkodu taratması gerekmektedir. Ancak bu özellik şu anda tüm içerik oluşturucularına sunulmadı. Muhtemelen ilerleyen günlerde tüm içerik oluşturucularına sunulacaktır.

Pinterest TV Studio uygulamasının farklı olmasının sebebi de uygulamanın içeriğinin ve kapsamının çok geniş olmasıdır. Tıpkı YouTube ve YouTube Studio uygulamalarının farklı olduğu gibi. Studio uygulamasının biraz daha istatistik tabanlı ve canlı yayın araçlarını kapsayacağını düşünüyorum. Konu YouTube’a gelmişken, YouTube kanalımıza abone oldunuz mu? Teknotra YouTube kanalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir