Philips Hue İnceleme – Siri İle Kontrol Edilen Lamba

Akıllı ev çözümleri kapsamında markalar çok güzel tüketici elektroniği ürünler üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda üretilmiş kimine göre ne gereksiz ürün akıllı lambalardır. Philips Hue akıllı lambaları da bu sınıfın tartışmasız en başarılı temsilcileridir. En iyileridir diyemem ancak fiyat endeksi ile karşılaştırma yapıldığı zaman en başarılı temsilcisileridir diyebilirim.

Philips Hue İnceleme

Philips Hue E27 test sürecinde kullanmış olduğumuz lamba modeli oldu. Bu lambaları kullanabilmek için bir anahtar bir de bridge denilen cihazı bağlamanız gerekmektedir. Anahtarla manuel olarak cihazları açıp kapatabilmektesiniz. Aynı zamanda bridge ile cihazların internet bağlantısı ve kendi arasındaki bağlantısını yani grup haberleşmelerini yapabilmektesiniz.

İster toplu isterseniz de tek tek kontrol edebileceğiniz bu akıllı lambalar çeşitli cihazlar ile de etkileşimli olarak kontrol edilebilmektedir. Lambaların zamanlayıcı gibi GPS gibi çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bu lambaların çeşitli özelliklerine videoda değindim. Aynı zamanda lambalar ile ilgili çeşitli yorumlarımızı da videoda dile getirdik.

Günümüz şartlarına göre biraz pahalı olan bu cihazlar biliyorum ki bir çoğunuz için gereksiz para kaybından başka bir şey değil. Ancak tüm odayı ya da tüm evi bu lambalar ile donattığınız zaman bir daha standart lambaları kullanmak istemeyeceksiniz. Lüks için harcayacak paranız varsa ve teknolojik ürünleri seviyorsanız bu ürünü de seveceksiniz.

Kısaca ihtiyaç olmayan bu lambalar kendilerini sevdirir ancak para biriktirip almaya değer mi o sizin bileceğiniz iş.

VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir