Peugeot 508 Manuel Vites Seçeneği Yok

Radikal sedan otomobil sloganı ile Peugeot segmentte başarılı bir şekilde ses getirmeyi başardı. Herkes bu arabayı merak ederek bekledi ve incelemeye gitti. Arabanın donanım seviyesi ve teknik özellikleri gerçekten çok etkileyici. Volkswagen Passat rakibi olarak gösterilen Peugeot 508 manuel vites seçeneği ile ülkemize gelemedi.

Peugeot 508 Manuel Vitesi Ülkemizde Yok

Gayet yerinde bir hamle diyeceğim ama ülkemizde bulunan büyük bir kesim tarafından tepki göreceğine hiç şüphem yok. B8.5 kasa kodlu Volkswagen Passat bildiğiniz üzere ülkemize manuel vites seçeneği ile gelmedi. Bu haberi kaçırdıysanız Yeni Passat Manuel Vites Seçeneği Yok başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Volkswagen Passat ve Peugeot 508 gibi üst seviye arabaların manuel vites seçeneği olmaması gayet normal bir hareket gibi geliyor bana. Sonuç olarak bu araba her şeyi ile otomatik deniliyor ve gayet prestijli bir araba gözüküyor. Ancak ülkemizde manuel vites sevenler derneği kurulmak üzere diyebilirim. Manuel vites kullanmanın tadını ve zevkini bilen, bundan vaz geçemeyen bir kitle var. Bu kitle Peugeot 508 hakkında üzülecektir.

EAT8 isimli bir şanzıman bu arabada kendisini gösteriyor. Japonya kökenli Aisin isimli firma tarafından üretilen bu şanzıman 8 ileri vites seçeneğine sahiptir. Temelde tork konvertörlü olan bu şanzıman Peugeot 508’de direksiyondan kulakçıklar ile kontrol edilebilmektedir. Japonlar bu şanzıman için uzun süre problem çıkartmayacak ve bakım istemeyecek diyor.

Peugeot 508’in hiç bir donanım paketinde sis farı olmadığını biliyor muydunuz ? Bilmiyorsanız nedenini ele aldığım yazıyı okuyabilirsiniz.

One thought on “Peugeot 508 Manuel Vites Seçeneği Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir