PDF Düzenleme iPad Uygulama Tavsiyesi

2010 yılında iPad kullandığım yıllardan beri iPad’i elime alır almaz ilk kurduğum uygulamadır kendisi. Güncellemeler ile uygulama çok daha gelişiyorsun kesinlikle PDF düzenleme iPad uygulamaları arasında en stabil ve iyi olanıdır.

PDF Düzenleme iPad Uygulama Tavsiyesi

PDF Expert adındaki uygulamayı belki biliyorsunuzdur. Apple editörleri tarafından da tercih edilmiş bu uygulama şüphesiz en iyi PDF düzenleme uygulamasıdır. PDF belgelerini kalem ve fosforlu kalemlerle düzenleyerek kendinize birer kopyasını ya da mevcut belgeyi bu haliyle kayıt edebilirsiniz.

PDF belgesine resim ekleyebilirsiniz. Web site bağlantıları ekleyebilirsiniz. Post it şeklinde üzerine not almışsınız gibi PDF belgesine not ekleyebiliyorsunuz. Bu notlar siz üzerine basmadığınız sürece gözükmüyorlar. PDF belgelerine çeşitli şekilde geometrik şekiller çözebilirsiniz ve belgeleri imzalayabilirsiniz.

PDF belgelerinizi birleştirip yeni bir belge oluşturabilir, belgelerinizden sayfalar çıkarabilirsiniz ve çeşitli resim ya da belgelerle yeni PDF dökümanları hazırlayabilirsiniz. Dökümanın sayfalarını rahatlıkla döndürebilir ve sayfa sayfa da paylaşabilirsiniz.

Oluşturup düzenlemiş olduğunuz tüm bu dökümanları cihazınızın hafızasında ya da çeşitli bulut sunucularına kayıt edebilirsiniz.

Ben lise döneminde kitap kullanmak yerine iPad kullanıyordum ve kullanmış olduğum uygulama da PDF Expert’ti. Şu anda da dergi ya da çeşitli PDF kaynaklarımı okuyup not almak için bu uygulamayı kullanıyorum. Bence iPad kullanıyorsanız ve çeşitli sebeplerden dolayı PDF belgelerine not almanız gerekiyorsa kullanmanız gereken tek uygulama budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir