Nokia da Modaya Uydu Çentikli Nokia Geliyor

Bu sıralar mobil cihaz üreticilerinin en çok kullandığı pazarlama taktiği de ekran / gövde oranıdır. Önce bu oranı kullanıcılara anlattılar sonra bu oranı mümkün olduğu kadar büyük tutmayı hedeflediler. Her yeni cihazında bunu daha da büyüttüler ve en sonunda oranı büyütmek için çentik modası ürettiler. Mevcut teknoloji ile çentik içerisinde bulunan donanım cihazlarını ekranın içerisine gömemeyeceklerini ve çentiği minimum büyüklükte tuttuklarını söylediler. Bu çentik modasına henüz bazı markalar uyum sağlamadı diyordum ki bu markalara bir yenisi eklendi. Nokia da modaya uydu ve çentikli Nokia modeli ile karşımıza geliyor.

Çentikli Nokia 48 Megapiksel Kameraya Sahip

Nokia dokunmatik ekranlı cihazlar öncesinde sağlamlığı ile gündemdeydi. Hepimiz eski Nokia cihazlarının ne kadar sağlam olduğunu hatırlıyoruzdur. Nokia’nın eski cihazlarındaki bu sağlamlığı bir çok animasyona, karikatüre ve capse konu olmuştur. Yukarıda bu animasyonlardan birisini görebilirsiniz. Nokia, dokunmatik ekranlı cihazlara geçiş yaptıktan sonra özellikle PureView teknolojisi ile kamerası ile konuşulmaya başladı. Kullanıcıları sağlamlıktan sonra kamerası ile tavlamaya çalışan Nokia yeni modelinde de kendisinden kamerası ile bahsedilmesini istiyor.

Nokia’nın yeni akıllı cep telefonu modeli Nokia 7.2’dir. Zeiss çalışanlarından birisi sayesinde (detayları kaynak sayfasında bulabilirsiniz.) cihazın tasarımını net bir şekilde görebildik. Cihazın ekranının üst kısmında bir çentik bulunmaktadır. Yuvarlak bir kamera modülü olan bu akıllı cep telefonu 3 adet kamera sensörü ve 1 adet gelişmiş flaş sensörü barındırmaktadır.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir