Nokia 6.2 Android 10 Güncellemesi Aldı

Nokia beni yine şaşırtmadı. Piyasadan silinmesi evet beni çok üzdü ancak Android güncellemelerini hızlı vermesi ile beni hiç şaşırtmıyor. Geçtiğimiz yıllarda Nokia, Android güncellemelerini en hızlı yayınlayan firma olarak seçilmişti. Bu sene de aynı başarıyı yakalamak isteyen Nokia bu yolda gayet azimli bir şekilde çalışıyor. Bu çalışma kapsamında Nokia 6.2 Android 10 güncellemesi aldı.

Nokia 6.2 Android 10 Güncellemesi

Bu güncelleme cihaza güvenlik açıklarını kapatıcı özellikler getirdiği gibi kullanıcı için daha rahat fark edilecek yeni özellikler de getiriyor. Bunlardan ilki ve dikkat çekici olanı yenilenmiş arayüz dizaynı oluyor. Buna ek olarak yeni Android güncellemesi ile Nokia 6.2 karanlık mod özelliğine kavuşuyor. Kullanıcıların cihazı daha rahat kullanabilmeleri adına yeni el hareket konumları da cihaza bu güncelleme ile eklenmiş durumdadır.

Nokia 6.2 Android Güncellemesini Yüklemek

Cihazın ayarlar menüsününden internet bağlantısı ile Nokia 6.2 kullanıcıları yeni Android güncellemesini yükleyebilirler. 43 farklı ülkede aynı anda yayınlanan bu güncelleme ile kullanıcılar cihazlarına yeni özellikler katabilirler.

Nokia’nın güncelleme hızı biraz düşmüş olsa da bence hala diğer markalara taş çıkaran bir güncelleme hızı ile cihazlarına Android güncellemelerini yayınlıyor. Özellikle Samsung bence güncelleme konusunda Nokia’dan ders almalıdır. Samsung yazılımlarının uyumlu hale getirilmesi ve cihazlara güncellemelerin uyarlanması bu kadar uzun sürmemeli diye düşünüyorum. Hadi Güney Koreli yapabilirsin !

Tweet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir