Nokia 3.4 Android 11 Güncellemesi Aldı

Yapmış olduğu açıklamaya göre Nokia 3.4 Android 11 güncellemesi alıyor. 39 farklı ülkede satılmış olan bu akıllı cep telefonu için aşamalı olarak Android 11 güncellemesi geliyor. Aslında bu 39 ülkede Nokia 3.4 satışa bile sunulmadı sadece belli bir kısmında Android 10 işletim sistemi ile bu cihaz satılmıştı. Nokia gerçekten Android güncellemesi yayınlama konusunda çok hızlı olan bir firma. Bununla ilgili zaten daha önce bu yazıda konuşmuştuk.

Nokia 3.4 Android 11 Güncellemesi

Şu anda Android 11 güncellemesinin bu cihaza spesifik olarak neler kattığı ile ilgili bir değişiklik listesi yayınlanmadı. Bahsetmiş olduğum gibi satışa çıktığı her pazarda bu cihaz henüz raflara bile inmedi. Ancak bu cihaza gelen yenilikleri tahmin etmek çok da zor değil. Android 11 güncellemesinin diğer cihazlara kattığı yeniliklerden yola çıkarsak:

Küçük dokunuşlar ile yenilenmiş bir kullanıcı arayüzünün geleceğini tahmin etmek hiç zor değil. Android 11’in tasarımsal yeniliklerini bu cihazda kesin göreceğiz.

Başta SMS uygulaması olmak üzere anlık mesajlaşma uygulamalarının chat baloncuklarının bu cihaza geleceğini tahmin ediyorum.

Bildirim geçmişi hakkında Android 11 ile gelen yeniliğin bu cihaza da gelmesini bekliyorum ve anlık izin almalar da kesinlikle bu cihaza gelecektir.

Kaynak

Nokia 3.4 Özellikleri

Bir de Nokia’nın bu akıllı cep telefonunun özelliklerini hatırlayalım mı?

  • 6.39 inç büyüklüğünde 720×1560 HD+ ekran
  • 1.8 GHz 8 çekirdekli Snapdragon 460 yonga seti
  • 3 GB RAM
  • 32 GB dahili hafıza
  • 13 MP arka kamera
  • 4.000 mAh batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir