Nintendo Switch İnceleme Videosu ve Test İçeriği

Mobil oyun konsolu denilince piyasada şu günlerde bulunan neredeyse tek sayılabilecek olan oyun konsolunu inceledik. Nintendo Switch ülkemize çeşitli yollarla geliyor olsa da bir elektronik mağazasından gidip ekmek alınır gibi alınır türden satıldığını ben pek göremedim. Bu cihazı nasıl satın aldık ve Nintendo Switch inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Nintendo Switch İnceleme

Gücünü Nvidia’nın geliştirdiği Tegra X1’den alan oyun konsolu 3 farklı şekilde kullanılabiliyor. Televizyona bağlayıp klasik bir oyun konsolu gibi, PSP gibi el konsolu gibi ve cihazı kendi ayağı ile masaya koyup Joy Con’ları elinize alarak oynayabilirsiniz.

Bana tamamiyle PSP’yi hatırlatan cihazın oynanış stili ve gelişen teknoloji sayesinde oyun kalitesi kesinlikle çok daha iyiydi. Cihazın günümüz teknolojisinde çok daha fazla işlevi olmasını beklerdim. Sonuç olarak akıllı cep telefonları ve tabletlerin bir çok görevi varken bu cihazın yapabilecekleri çok sınırlı kalıyor.

Bana göre en az oynanacak stili cihazı masaya koyup Joy Con’ları ele alıp oynayacağınız türdür. Bunun yerine oyun konsolunu elinize alıp oynamak ya da bir monitöre bağlamak çok daha iyi bir oyun kalitesi sunuyor.

Oyun konusunda bence biraz sınıfta kalmış sayılır. Klasik Nintendo oyunlarından insan sıkılır ve diğer oyunların listesi çok az kalıyor diyebilirim. Umarım ilerleyen günlerde bu oyun konsoluna çıkacak oyunların sayısı çok daha artar.

Cihaz nasıl alınır ve alınır mı gibi soruların cevaplarını videoda bulabilirsiniz.

VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir