NFS Run Hikaye Açısından En Başarılılardan

Araba yarışı oyunlarının belki de en büyük eksiği hikayeleridir. Benim gibi araba severler bile çoğu araba yarışında merak ettikleri pistleri ya da arabaları kullanıyor ve ardından oyunu sadece o arabaların sesleri için açıyor. Halbuki bu bir oyun yapısına terstir. Oyun dediğin kitap gibi olmalıdır. Şimdi ne olacak acaba başarabilecek miyiz diyerek oyunu oynama isteği bizde uyanmalıdır. NFS Run hikaye açısından bana göre en başarılı araba yarışı oyunlarından birisidir.

NFS Run Hikayesi İçin Biraz Geç Kaldım Evet

Oyun gelişimini hızlı takip etmeme karşılık oyunları oynama sürem çok geriden geliyor. Aslında pek oyun da oynamam. Beni bilenler Euro Truck Simulator 2’de geçirdiğim süreyi bilirler. 1 ay önce kendine bir PS3 aldım. Yıl olmuş 2019 hala PS3 alınır mı ? diyenler lütfen PlayStation 3 2019 Yılında Olsak da Alınır mı? başlıklı yazımı okumanızı öneririm. Ama sonuç olarak evet geç kaldım. Ancak hala oynamayanlara bu oyunu hikayesi için şiddetle tavsiye ederim.

NFS Run Polis Sahnesinden Bir Kesit
NFS Run Polis Sahnesinden Bir Kesit

Sadece Araba Kullanmayıp Atlayıp Zıplıyoruz

Bir araba yarışında yarış seçersiniz, araba seçip modifiyelersiniz ve başla diyip kendinizi arabanın içerisinde bulursunuz. Aslında bu oyun başlayınca da kendinizi arabanın içerisinde ölüme ramak kala buluyorsunuz ve açık dünya oyunu gibi rahatça yürüyemiyorsunuz. Ancak oyunun belli (çok kısa) bölümlerinde atlayıp zıplıyorsunuz. Peşinizden birileri kovalarken siz kaçmak için zıplıyorsunuz, tekmek atıyorsunuz ve kaçıyorsunuz. Bunun için belirlenen tuşlara hızlı hızlı ve zamanında basmanız gerekebiliyor. Koşuyorsunuz demek isterdim ancak maalesef sadece atlayıp zıplıyorsunuz.

nfs most wanted

Hikayeli Araba Yarışını Özlemişim

Hikayesi, oyun kalitesi ve arabaları ile hepimizin gönlünde taht kurmuş Need For Speed Most Wanted sonrası doğru düzgün bir hikayeye sahip araba yarışı bulamamıştım. Doğru düzgün tabiri biraz ağır kaçmış olabilir ama benim için öyle arkadaş. Kimse alınmasın kırılmasın hep aynı şeyler hep taklitler… Most Wanted dediysem 1. nesil olan yeniden çıkan versiyonu değildir. Tamam yeniden çıkan da güzel ama benim gönlümü bir Most Wanted hikayeli araba yarışı konusunda taht kurdu bir kere…

Hikayeden atlayıp zıplamak dışında ve kaçmak dışında başka bir spoiler vermeyeceğim merak etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir