Neden AirPods Tekinin Şarjı Diğerine Göre Daha Hızlı Biter?

AirPods Max harici bir AirPods modeli kullanıyorsanız kulaklığın bir tekinin diğerine göre şarjının daha hızlı bittiğini gözlemlemişsinizdir. AirPods’u şarj kutusundan çıkarttığınızda tekinin şarjının daha az olduğunu ya da AirPods’u kullandıktan sonra şarj kutusuna koyarken bir tekinin şarjının daha az olduğunu gözlemlemişsinizdir. Peki neden AirPods tekinin şarjı daha hızlı biter?

Bunun birden fazla sebebi vardır:

AirPods şarj kutusu içerisinde temas sorunu meydana gelmiş olabilir. Yani kulaklıkların her 2si de şarj kutusuna tam oturmamış olabilir. Ya da kulaklığın şarj kutusu içerisinde kir veya pislik cihazların şarj olmasını engellemiş olabilir. Bu sebeplerden dolayı şarj olmayan AirPods tekinin şarjı, siz kulaklıkları şarj kutusundan çıkarana kadar yavaşça azalacaktır. Bu durumu engellemek için kulak çöpü ile AirPods şarj kutusunun içerisini ve AirPods’un şarj girişini temizlemenizi öneririm.

AirPods Tekinin Şarjı Neden Hızlı Biter?

AirPods’un “Hey Siri” Dinle özelliği açık ise AirPods’un bir tekinin mikrofonu bu komutu dinlemek için görevlendirilir. Sadece bir teki bu göreve sahip olduğu için sadece 1 tekinin şarjı çok daha hızlı bitecektir. Çünkü sadece bu tekin mikrofonu daimi olarak çalışacaktır.

Birisi size seslendiğinde ya da günlük hayatınızda benim gibi AirPods’u çoğunlukla teki ile kullanıyor olabilirsiniz. Farkında olmadan genelde bir tekini diğerine göre çok daha fazla çıkartıyor olabilirsiniz. Çıkarttığınızı şarj kutusuna koyarsanız cihaz zaten kapanıp şarj olacaktır. Eğer şarj kutusuna koymazsanız kulağınızda olan tekine göre çok daha derin bir uyku moduna geçecektir. Böylelikle kulağınızda olan tekine göre çok daha a az şarj tüketekcektir. Biz farkında olmasak da bu AirPods’un bir tekini diğerine göre daha fazla kullanmamıza sebep olacaktır.

Dinlemiş olduğunuz müziklerde sağ kulaklığa ya da sol kulaklığa daha fazla ses biniyor olabilir. Kimi müziklerde ister stereo deyin ister başka bir şey deyin bir taraftan daha fazla ses geliyor olabilir. Genelde bu tip müzikleri dinliyorsanız AirPods’un bir tekinin şarjı daha hızlı bitecektir.

AriPodslar’ın bataryası çok küçük olduğu için bir tekini diğerine göre daha fazla kullanmanız durumunda kullanım alışkanlıklarının pil üzerindeki etkisi çok daha hızlı bir şekilde fark edilir. 1-2 gibi bir sürede ayarlarınız ne olursa olsun bir teki diğerine göre daha fazla kullanırsanız AirPods’unuzun bir tekinin batarya kapasitesi diğerinden çok daha az olacaktır.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir