Mitsubishi GTO 3000GT – Özel Arabalar 33

Ülkemizde pek görünmeyen ve pek bilinmeyen ama araba yarış oyunlarından herkesin bilebileceği bir otomobili konuşmak istiyorum, Mitsubishi GTO 3000GT ! 90lı yıllarda elektronik cihazların kullanımı bir hayli artmıştı ve elektronik cihazlara karşı bir ilgi de vardı. Bunlara en iyi verilebilecek örnek Casio kol saatleri olabilir. 

İşte bu saatin araba hali bu Mitsubishi modelidir. Zamanının dışında bir mühendislik ile zamanının dışında özelliklerin bir arada bulunduğu efsane bir Japon modelidir kendisi.

Neden Mitsubishi GTO 3000GT Özel Bir Araba?

Arabanın içerisine bir bakın klima kontrollerine varana kadar her şey elektronik. Sunroof, camlar ve farları arabanın elektronikti. Tamam o dönemler bu kadar elektronik kafa karıştırabilir ama o dönemler hiç alışılmamış bir şeydi bu. Çok bilinmese de bu arabanın egzoz sistemi de özeldir. Bazı valfler elektronik olarak açılır daha fazla ses çıksın diye. 

Süspansiyonlarının yumuşaklık sertlik ayarı vardır. Gezinti ya da performanslı bir sürüş için ayarlarını değiştirebilirsiniz. Araba daha iyi yol tutsun diye aktif aerodinamik parçalar arabanın bazı bölgelerinden kendisini gösterir ve rüzgarlık eğim değiştirirdi. Üstü açılan versiyonu ise tamamen elektrikli olarak üstünü açıp / kapatabiliyordu. 

Mitsubishi GTO 3000GT özellikleri

Direksiyonu döndürmenize bağlı olarak arabanın arka tekerlekleri de ters tarafa dönüyordu. Bunu yeni S kasa yaptı diye büyük reklam kozu olarak kullandı hatırlatmak isterim. 

Zamanının dışında olan teknolojisi sayesinde bu araç kesinlikle özel arabalar listemde olmayı hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir