Missile Command Recharged Mobil Platformlara Geldi

Atari zamanında oyun oynayanların asla unutmayacağı Missile Command Recharged mobil platformlar için yayınlandı. Yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip bu efsanevi oyun işin açıkçası mobilde de oynanabilecek türden bir oyun olmuş. Tabi bu hale gelebilmek için klasik halinden çok azıcık farklılaşmış.

Missile Command Recharged Mobil Versiyonu

Atari klasik oyunlarının yeniden canlanarak mobil platforma aktarım süreci içerisinde bu oyunun mobil platforma gelmesine gerçekten çok sevindim.

Oyunu bilmeyenler için kısaca şu şekilde özetleyeyim: Sizin dünyanıza doğru füzeler düşüyor ve siz de bu füzeleri vurarak dünyanızı korumayı amaçlıyorsunuz.

Füzeleri vurdukça puan topluyorsunuz ve topladığınız bu puanlar ile güçlenebilirsiniz. Oyunun Atari versiyonunda bu şekilde bir özellik bulunmuyordu. Bu da mobil bazlı oyunların bir geleneği haline gelen özellik diyebilirim.

Bu özellik sayesinde oyunun içerisine uygulama içi satın alımlar dahil ediliyor. Bu aynı zamanda oyunun size reklam göstermesini de sağlıyor. Reklamlar sayesinde geliştirici sizlere ödül verirken bir yandan kendisine bir gelir kapısı oluşturmuş durumdadır.

Oyun mobil platform için yayınlandı dediğimde aklınıza iOS ve Android işletim sistemi dışında mobil işletim sistemleri gelmediğini düşünüyorum. Eğer geldiyse de hazır bu fikri tam benimsememişken bence unutun. Çünkü günümüzde uygulama ve oyun desteği bakımından gelişmiş olan 2 işletim sistemi yani iOS ve Android için bu oyun yayınlandı. Mağazalardan veya aşağıdaki bağlantılardan oyunu indirebilirsiniz.

Google Play Store

App Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir