Microsoft Kaizala Nedir ve Neden Kullanılır ?

Kaizala yüksek sayıda üyeye sahip olan grupların iletişimini ve iş yönetimini sağlamayı amacı ile oluşturulmuş bir yazılımdır. Müşteriler ve şirket içerisinde çalışan herkes ile iletişimin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Platforma üyelik sistemi cep telefonu numaranız ile gerçekleştirilmektedir.

Platform üzerinden mesaj, belge, ses kaydı, resim ve video ile bilgi akışı sunulmaktadır. Aynı zamanda konum göndererek grup içerisinde anlık bir mesajlaşma sağlayabilirsiniz. Gönderilen mesaj ya da bağlantılara yorum yapılabiliyor aynı zamanda mesaj ve bağlantılar için beğenme özelliği de bulunuyor.

Kurumsal Versiyonu Farkları Nedir ?

KVKK kapsamında konuşmalar ve paylaşımlar için özel bir LOG kayıt yapısı tutulmaktadır. Tutulan bu LOG yapısı tabi ki de kullanıcı bazlı olarak çalışmaktadır.

kaizala

Kurumsal paylaşımlar için özel olarak raporlama hizmetleri bulunmaktadır. Bu raporlama da tabiki de Microsoft servisleri üzerinden çalışmaktadır. Bu servislere örnek olarak PowerBI verilebilir. Power BI ya da Excel üzerinde oluşturduğunuz bir raporu görme, paylaşma ve güncelleme özellikleri Kaizala üzerinden yapılabilmektedir.

Kişi bazlı olarak kurumsal versiyonda bir yetkilendirme mevcuttur. Bu işlemler yönetim ekranından yapılmaktadır. Grup dışından kişi alma ve kişilerin mesaj alma yetkileri düzenlenmektedir. Anket düzenleyip gruba gönderme veya eğitim materyalleri paylaşımı program üzerinden gönderilebilmektedir.

Kaizala Nerede Kullanılır ?

Kaizala web arayüzü sayesinde bilgisayarlar başta olmak üzere bir çok cihazda kullanabilirsiniz. Aynı zaman App Store ve Google Play Store‘da bulunan uygulamaları sayesinde anlık bildirim özelliği başta olmak üzere bir çok özelliği ile mobil cihazınızda da kullanabilirsiniz.

CRM ve ERP sistemleri ile entegre bir şekilde çalışmaktadır.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir