Mercedes Yapımı Chrysler Crossfire Neden Başarısız Oldu ?

DaimlerChrysler tarafından geliştirilmiş olan Alman üretimi Amerikan markası taşıyan spor otomobil Chrysler Crossfire neden başarısız oldu? Stepne teker ve kahve koyma yeri olmaması arabanın tek başarısızlık sebebi mi? Chrysler Crossfire Türkiye pazarında 40 adet satıldı, daha fazla satılabilir miydi? Chrysler Crossfire kullanıcı inceleme yorumları nasıl?

Chrysler markasının yeni mezun bir tasarımcıyı işe alması ile MPV markasında yeni bir akım başlıyor. Markanın spor arabası Alman marka Mercedes dokunuşları ile piyasaya çıkıyor. Tabi bu araba piyasaya çıkana kadar konsept modelinde olan bir çok özellikten fedakarlıkta bulunmak zorunda kalınıyor.

Chrysler Crossfire Özellikleri

Bunun en büyük sebebi şüphesiz maliyet. Marka maliyeti düşürebilmek için Mercedes SLK şasesi, motoru ve şanzımanı kullanarak otomobilini pazara sürüyor. Bu maliyeti düşürürken arabayı da eski teknoloji kılıyor çünkü SLK dediğimiz araba 10 yıl daha eski bir teknolojiye sahip.

Crossfire modeline sadık kalınarak 4 kapılı konsept bir model de tasarlanmış. Airflite adındaki bu model piyasaya çıkmadı ancak çıksaydı daha iyi olurdu diyebilirim.

Chrysler markasına ait bu spor otomobil 3.2 litrelik Mercedes motoru ile güzel bir ses ile performanslı bir şekilde ilerliyor. Aynı zamanda sıradan bir Amerikan arabasına göre çok daha iyi yol tutabilir bir hale gelmiş.

Bir bayan gözü ile birlikte bu arabayı konseptinden ömrünün sonuna kadar olan sürecini detaylıca konuştuk. Videoyu izlemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir