Macbook TouchBar Saat Ekleme Programı

Yeni nesil Macbook cihazların belki de en çok ön plana çıkan özelliği klavyelerinin üzerinde bulunan TouchBar denilen dokunmatik paneldir. Bu panel kullanıcıların işlemlerini hızlandırmak amaçlı TouchBar destekleyen her programa özel ayrı kontrol butonlarını taşıyor. Aynı zamanda kullanıcılar çeşitli programlar ile bu paneli kişiselleştirebiliyor. İşte kişiselleştirmeyi sağlayan küçük programlardan birisi de Macbook Touchbar saat ekleme programıdır.

Macbook TouchBar Saat Ekleme

Ben kendi cihazımda durum çubuğunu otomatik gizle modunda kullandığım için saati her zaman göremiyorum. Saati görebilmek için faremi ekranın yukarısına taşımam gerekiyor. Bu işlemin önüne geçebilmek durum çubuğunu gizlediğim halde hiç kendimi yormadan hep saati görebilmek için TouchBar’a saat ekledim.

Bunu yapmanın bir çok yolu elbette bulunmaktadır. Ancak ben en basit yöntemi sizinle paylaşacağım. Açık kaynak kodlu bir yazılımı bilgisayarınıza kurarak hızlı TouchBar’a saat ekleyebilirsiniz. Program herhangi bir malware ya da zararlı bir kod parçacığı içermemektedir. Programın Github sayfasına buradan erişebilirsiniz. Dilerseniz programda bir hata bulursanız buradan geliştiriciye de bildirebilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirmek için bu adresi kullanabilirsiniz. Programı bu adresten indirdikten sonra sürükle bırak metodu ile uygulamalara taşıyabilirsiniz. Tavsiye olarak program ayarlarından oturum açıldığı zaman programı başlat seçeneğini açın. Öbür türlü bilgisayarınızı her açtığınızda programı da yeniden açmak zorunda kalacaksınız. Aynı zamanda isterseniz program üzerinden belirtilen renkleri seçerek saat yazısının rengini de değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir