Macbook Dinamik Arkaplan – 24 Hour Wallpaper

Mac OS X güncellemeleri sayesinde Macbook Dinamik Arkaplan denilen bir özellik cihazlar için yayınlandı. Teknik olarak bakarsan bu özellik çok atla deve bir şey değil. Belli aralıklar ile arkaplanınız değişiyor ancak Apple bu bilirsiniz. Her şeyi ilk defa bulmuş gibi lanse etmek ve özelliklere çok küçük nüanslar katarak özelliği çok büyük bir şey yaptığını sanmak Apple’ın işidir.

Macbook Dinamik Arkaplan

Dinamik arkaplan olarak lanse edilen bu özellik temelinde belli zaman aralıklarına özel arkaplan resimleri belirlemişsiniz gibi düşünüz. Şu saatler arasında bu arkaplan bu saatler arasında bu arkaplan gösterilsin dediğinizi düşünün. Ancak bu zaman dilimlerini bir mekanın zamana bağlı görünümüdür. Bir gezegenin gündüz ve karanlıkta çekilmiş resmidir.

Apple’ın size sunmuş olduğu arkaplan listesi çok kısıtlıdır. Muhtemelen benim gibi belli bir zaman sonrasında bu arkaplanlardan sıkılacaksınız ve internette bir arayışa çıkacaksınız. Eğer şans eseri bu yazıyı bulduysanız bei çok mutlu ettiniz. Ben de sizi mutlu edebilmek için küçük bir uygulamayı size önereyim : 24 Hour Wallpaper

Bu uygulama sayesinde çok güzel manzaraların 24 saatlik resimlerini bilgisayarınızın arkaplanı yapabilirsiniz. İsterseniz manzarayı siz belirleyin isterseniz program sizin için otomatik olarak arkaplanı değiştirsin.

Sizin bulunduğunuz konuma göre gün doğum ve gün batış saatlerini program anlıyor. Bu saatlere göre seçilen manzaranın o saatteki görüntüsünü arkaplanınız yapabiliyor. Aynı zamanda bu uygulama birden fazla monitörde de çalışabiliyor. Arkaplan olarak kullandığı resimlerin de ekranınız için doğru çözünürlükte olduğunu dile getirmek isterim. Örneğin benim resimlerim 3K çözünürlüktedir.

Uygulamayı İndirmek İçin Bu Adresi Kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir