Katlanan Motorola Razr Android 10 Güncellemesi Aldı

Motorola’nın geçmişte büyük bir başarı elde etmiş cep telefonu bildiğiniz gibi yenilenerek piyasaya yeniden sürüldü. Motorola Razr olarak isimlendirilen bu akıllı cep telefonu katlanan ekranı ile büyük dikkat çekmişti. Aslında benim dikkatimi katlanır ekranından çok kutu tasarımı ile çekmişti. Her neyse cihaz öyle ya da böyle dikkatleri üzerine çekmişken üretici firmadan sevindirici haber geldi. Motorola Razr Android 10 güncellemesi yayınlandı.

Motorola Razr Android 10 Güncellemesi Yenilikleri

Bu güncelleme ile birlikte karanlık mode gibi bir çok Android 10 ile gelen yenilik cihaza gelmiş bulunmaktadır. Taktir edersiniz ki Android 10 ile beraber gelmiş olan güvenlik iyileştirmeleri de bu cihaza gelmiş bulunmaktadır.

Cihazın dış tarafında bulunan küçük ekran (Quick View) bu güncellemede unutulmamış. Bu güncelleme sonrası cihazın bu küçük ekranı üzerinden favori kişilerinizi arayabilirsiniz. Bu sayede cihazın kapağını açmadan yeni bir arama yapabiliyorsunuz. Bu kesinlikle kullanıcıların çok hoşuna gidecektir. Aynı zamanda bu ekran üzerinden hızlı bir şekilde gelen mesajları da cevaplayabiliyorsunuz. Yine bu ekran üzerinden güncelleme sonrasında, çekeceğiniz resimler için yeni kamera modları geldi.

Google Maps ve Spotify gibi bir çok uygulama da yine bu küçük ekranı desteklemeye başladı. Uzun lafın kısası Android 10 güncellemesi ile birlikte bu ekran yeni bir çok işleve kavuştu.

Marka tarafından gelen bu güncelleme çok hızlı geldi diyemem. Ancak yine de tahammül edilebilecek bir sürede geldi. Umarım bu hız hiç bozulmaz demek istiyorum. Ancak ileriki günlerde markanın bu cihaz için yayınlayacağı güncellemelerde daha da gecikeceğini düşünüyorum.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir