İstanbul Havalimanı Uyku Kabini Fiyatları ve Türkiye

Dünya genelinde bir çok havalimanında uyku kabini bulunmaktadır. Bu hizmet kesinlikle verilmelidir diye düşünüyorum. Sonuç olarak işi gereği sürekli yolculuk yapan insanlar olabiliyor. Bunun yanı sıra uluslar arası uçuşlar arası bekleme süresi ve rötar çok fazla olabiliyor. Bu bekleme süresinde yolcuların da dinlenmeye ve bir kaç saat kestirmeye hakları olduğunu düşünüyorum. Ancak kestirmek için üretilen uyku kabini fiyatları pek uyumaya müsait değil gibi.

Uyku Kabini Fiyatları

Bekleme salonu ya da uçak giriş kapılarının yan tarafında bulunan koltuklarda uyuklamak kesinlikle ücretsizdir. Eğer şanslıysanız bir de priz kenarında yer bulabilirsiniz. Bu demek oluyor ki akıllı cep telefonu, tablet ya da herhangi bir teknolojik cihazınızı şarj edebilirsiniz. Ancak çoğunlukla WiFi bağlantısı için para vermeniz gerekmektedir.

NTV’nin haberine göre (haber bağlantısı) İGA Sleepod isimli uyku kapsülünün saatlik fiyatı 9 Euro olarak belirlenmiş. Dış hatlar kısmında bulunan bu terminaller kendi içerisinde prizi de barındırmaktadır. Her bir yolcu için tek kullanımlık çarşaflar verilmektedir. Yorgan ya da battaniye gibi ek hizmetler 2 Euro ek ücret ödemesine dayanmaktadır.

Bu şekilde bir hizmetin gerekli olduğunu düşünüyorum. Havalimanında beklerken uyumak hepimizin zaman zaman ihtiyacı olabilir. Zaten bu şekilde uygulamalar dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan havalimanlarında yürütülmektedir.

Uyku Kabini Fiyatları

Burada 2 konu Türkiye’de çalışan insanlar için çok uyumlu olmadığını düşünüyorum. İlk olarak fiyat ! Eğer bir iş gezisinde değilseniz veya uyku kabini kiralama masrafınızı şirketiniz karşılamayacaksa muhtemelen en pahalı uykunuzu yaşayacaksınız diye düşünüyorum. 2 saat uyumak için bir uyku kabini kiralamak isterseniz bunun maliyeti yaklaşık 120 TL ! Biz 2 saatlik uykuya 120 TL vermemek için 2 gün uyumayız, ayakta uyumayı keşfederiz ya da sandalyede kıvrılıp uyuruz. Zaten bunu bildikleri için bu hizmeti dış hatlar kısmına koymuşlar.

Ayakkabıları koymak için içeride bir yer olmaması da bizi rahatsız edecek bir diğer durum. Ayakkabılarımızın çalınma korkusundan biz uyuyamayız ki. Tabiki de görevliler ayakkabılarımızı gözetliyordur ancak dışarıda korumasız olan tek şey ayakkabılarımız değil. Tüm eşyalarımız ve valizimiz de dışarda.

Tabiki İstanbul Havalimanı’nda bu şekilde bir yer kiralamın bedeli çok yüksektir. Ancak bu fiyatlar Türk toplumunun kendi topraklarında uyuması için vereceği paralar olduğunu sanmıyorum. Bu sebepten dolayı da bu hizmet dış hatlarda bulunuyor diye düşünüyorum.

Yeni iPhone fiyatları için daha önceden O Cihazlar Siz Alın Diye Üretilmedi demiştim şimdi de şunu diyorum bu yataklar bizim için değil turistler için üretildi. Türk vatandaşları için keşke bu hizmetin fiyatlandırması daha farklı olsaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir