iPhone Safari İpuçları ve Kısayolları Nelerdir ?

Apple cihazı kullanıyorsanız internette dolaşmak için muhtemelen Safari kullanıyorsunuzdur. Her yeni gelen iOS güncellemesi ile Safari yeni özelliklere kavuşuyor. iPhone Safari ipuçları ve iPhone safari kısayolları

Sekmeler Arası Arama

Birden fazla sekmeniz var ve sekmelerden bir tanesini arayıp bulamıyor musunuz? Yapmanız gereken şey çok basit. Sekmelerin olduğu listeyi açmak ardından listenin en yukarısında bulunan arama barına istediğiniz sekmeyi yazmak.

Tümünü Kapat

Birden fazla açık sekmeniz var ve hepsini tek seferde kapatmak mı istiyorsunuz. Sekme tuşuna uzun basıp ardından açılan menüzden tümünü kapat buttonuna basabilirsiniz.

Sekmeler Arası Geçiş

Sekmeler arasında geçiş yapmak için her seferinde sekme listesini açmanıza gerek yok. Adres barını tutup sağa/sola kaydırarak sıralı bir şekilde sekmeler arası geçiş yapabilirsiniz.

iPhone Safari İpuçları Nelerdir?

Okuyucuyu Otomatik Aç

Bazı web sitelerin mobil arayüzdeki performansları pek iyi değildir. Bu sebepten dolayı okuyucu kullanmanız gerekebilir. Bir sitede her seferinde okuyucuyu açıyorsanız o web site için okuyucu buttonuna uzun basıp web site için okuyucu aç seçeneğini açarak o web siteye girdiğinizde iPhone’un otomatik olarak okuyucuyu açmasını sağlayabilirsiniz.

En İyi Eşleşeni Yükle

Arama motorlarında arama yaparken ilk aramaların sizin için arkaplanda hızlı bir şekilde ön belleğe indirilmesini ister misiniz. Ayarlar > Safari > En İyi Eşleşeni Yükle özelliği ile bu artık mümkün. Tabi bu özellik nedeniyle internet paketiniz biraz daha hızlı bitebilir.

Sekmeleri Otomatik Kapat

Açmış olduğunuz sekmeleri kapatmayı unutuyor musunuz? Problem yok iPhone bunu sizin için belirlemiş olduğunuz aralıklar ile yapacak. Ayarlar > Safari > Sekmeleri Otomatik Kapat.

Bu ve bunun gibi bir çok Safari ipucusu için videoyu izleyebilir ve daha fazla ipucu için kanala abone / üye olarak kanalı takibe alabilirsiniz.

Video 1 Video 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir