iPhone 12 Şarj Adaptörü Neden Yok [ GERÇEK SEBEBİ ]?

Apple’ın 2020 model yeni akıllı cep telefonu serisi iPhone 12 kutudan şarj aleti olmadan çıkıyor. Alışılmış durumun dışında bir hal diyebiliriz. Elektronik şarjlı bir cihaz alıyorsunuz hatta sıradan bir elektronik şarjlı cihaz değil iPhone 12 şarj adaptörü kutusunda çıkmıyor diye düşünebilirsiniz. Ülkemiz için konuşuyorum yaklaşık 10.000 TL para vereceksiniz ancak 200 TL’lik adaptör kutudan çıkmayacak. Ne kadar ters bir durum değil mi ?

iPhone 12 Şarj Adaptörü Kutu İçinde Neden Yok ?

Şarj aletinin kutudan çıkmaması hakkında Apple, lansmanda bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre amaç tamamiyle çevreyi korumak olarak lanse edildi. Her birimizin evinde kullanmadığımız şarj adaptörleri ve çeşitli elektronik kablolar bulunmaktaymış. Apple’a göre yenisini size vermek karbon emisyonunu arttıracak bir hamle olurmuş.

Apple çevre konusunda çok duyarlı bir firma. En azından zamanında çevreciler ile başı çok derde girdiği için bu şekilde bir firma olmak zorunda kaldı diyelim. Yaptığı açıklamaya göre 2030 yılı itibari ile firma 0 karbon emisyonu ile çalışacak deniliyor. Gerçekten çok güzel bir hedef. Sırf bu vaat için Apple’a teşekkür ederiz. Geleceğimizi düşünüyor ve çevreciler bu hamle yüzünden Apple’ı tercih edecektir.

Ancak iPhone 12 kutusundan şarj adaptörünün çıkmaması ile ilgili bence başka nedenler var ve bunları videoda dile getirdim. İyi seyirler…

Videoyu izledikten sonra konu ile ilgili fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Videonun altına ya da bu yazının altına yorum olarak fikirlerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu videoyu beğenip kanala abone olmayı da unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir