iPhone 12 Fiyatı 4 Farklı iPhone 12 Modeli

iPhone 11 kullanım oranı henüz çok yaygınlaşmamışken iPhone 12 söylentileri ile piyasa çalkalanmaya başladı. Benim için pek hayal kırıklığı olmasa da sitedeki istatistiklerden anladığım kadarı ile iPhone 11 5G desteği olmaması sizler için büyük bir hayal kırıklılığı yaratmış. Öncelikle şunu söyleyeyim iPhone 12 modelleri 5G desteğine sahip olacaklar. Tabi desteğine sahip bir Apple mobil cihazı olunca da iPhone 12 fiyatı ister istemez yüksek olacak demek oluyor.

iPhone 12 Fiyatı ve Modelleri

4 farklı iPhone 12 modeli tanıtılacak. Yılda 1 iPhone tanıtan Apple’dan nereye geldik değil mi ? Değişen ticari stratejileri ve piyasanın değişik istekleri…

iPhone 12 Mini

Serinin baz modeli iPhone 12 olacak. iPhone 12 Mini olarak da isimlendirilen bu akıllı cep telefonu iPhone SE kıvamında olacak kadar küçük değil. 5.4 inç büyüklüğünde OLED ekran cihazda bulunuyor. Bu cihaz tıpkı iPhone 11’de olduğu gibi 2 kamera ile karşımıza çıkacak ve ekranındaki çentik biraz daha küçültülerek bize kendisini gösterecek. 60 Hz ekran yenileme cihazda bulunacak ve cihaz gücünü A14 Bionic işlemciden alacak. Evet, 5G desteği cihazda olacak.

Bu cihaz ABD’de içerisinde 649 $, Avrupa’da ise € 749 ile satışa sunulacaktır.

iPhone 12 Plus
(Aslında gerçek iPhone 12)

iPhone 12 Mini modeli ile küçük ve daha ulaşılabilir bir iPhone modeli üretmek istemişler. iPhone 12 Plus modelinde ise iPhone 11 ekranı boyutunda yani 6.1 inç büyüklüğünde OLED bir ekran bulunuyor. A13 Bionic çip, 5G desteği ve arka tarafta çift kamera bulunuyor.

749$ fiyat etiketi ile ABD ve € 849 fiyat etiketi ile Avrupa’da satışa sunulacaktır.

iPhone 12 Pro

Premium olarak sınıflandırılacak ilk iPhone 12 modeli olan iPhone 12 Pro tabiki de A14 Bionic işlemci ve 5G desteğine sahip. Cihazda 6.1 inç büyüklüğünde geniş ve daha ince bir çerçeveye sahip OLED ekran bulunacaktır. Bu cihazda kamera sayısı 2 tane değil. 3 adet kamera bulunuyor ve 1 adet yeni LiDAR okuyucu bulunmaktadır. Samsung Galaxy S20 ile daha iyi bir rekabet için cihazda 120 Hz ekran yenileme teknolojisi bulunacaktır.

iPhone 12 Pro Max

Adından da anlaşılacağı üzere iPhone 12 Pro modelinin ekranının ve bataryasının büyümüş hali diyebiliriz. 6.7 inç büyüklüğünde OLED ekran 1.099$ ABD ve € 1.149 Avrupa fiyatı ile gelecek.

Bu bilgilerin bir kesinliği henüz yoktur. Tahminler doğrultusunda klavyeye alınmış bir makaledir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir