iPhone 11 Pro Max Ağırlık Konusunda Sınıfta Kaldı

İşin aslında beklediğim bir sonuçtu, hiç şaşırmadım. Fotoğraf makineleri ağırdır. Bunun en büyük sebebi de kullanılan objektifler yani lenslerdir. Optik olarak bu işlemi sağlayan maddeler ağır camlardan oluşur ve dediğim gibi ağırdırlar. Henüz çiçeği burnunda olan ve ülkemize giriş yapmamış olan iPhone 11 Pro Max ağırlık konusunda 3 kamera yüzünden kesin başarılı olamayacak demiştim. Nitekim sonuç da dediğim gibi oldu.

iPhone 11 Pro Max Ağırlık Değeri 226 Gram

226 gram deyince hafif ya ne olacak diyebilirsiniz. Ancak bu tepkiyi veriyorsanız bu güne kadar kullanmış olduğunuz akıllı cep telefonun ağırlığına bakmadığınızı düşünürüm. Küçümsemek istemiyorum sizi ancak bahsettiğimiz ağırlık bir mobil cihaz için rekor derecesinde ağır diyebilirim. iPhone serisi kullanıldığı malzeme nedeni ile rakiplerinden daha ağır olmaya müstehaktır. iPhone 11 Pro Max’de batarya ve ekran başta olmak üzere her şey büyük, geniş ve kalitelidir. Cihaz zaten büyük bir telefon. 3 adet optik lens var üzerinde. Ağır olmaması için herhangi bir sebep yok ancak ben bu kadar ağır olmasını beklemiyordum.

  • iPhone XS Max 208 gram,
  • Samsung Galaxy Note 10+ 196 gram ve
  • Samsung Galaxy S10+ 175 gram ağırlığındadır.

Fark ettiyseniz karşılaştırma amaçlı ve Max ve + sıfatlarına sahip yani normalinden büyük ekranlı cihazları listeledim. Bu cihazlar da büyük hatta çok büyükler ancak bir iPhone 11 Pro Max kadar ağır değiller.

Sonuçta elime alıp ölçmedim ki : KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir